Genel Manşet Ünlüler

Kanalıma hoş geldiniz

O, YouTube dünyasının kraliçesi. Uzun yıllardır platformda olan Emma Chamberlain’in zirveye tırmanması hiç kolay olmadı. Onun tavsiyelerine kulak ver ve sen de zirveye adım adım ulaş!

Tarzını oluştur

Emma Chamberlain, ilk kez lise ikinci sınıftayken arkadaşlarıyla video çekmeye başladı. “Videolarımı son derste editler ve Instagram’da yayınlardım. İnsanlar videolarımı çok sevdi. Onları özel olarak düzenler, komik olan şeyleri yakınlaştırır ve ekrana yorumlar eklerdim” diye kendi tarzını nasıl oluşturduğunu anlatıyor.

Gerçekçi ol

Başarılı YouTuber özellikle genç kızlar için gerçek bir rol modeli olmak istiyor. Videolarda gördüğümüz hayatların birebir gerçeği yansıtmadığını ve bunu kanıtlamak için elinden geleni yapmaya çalışacağını şu şekilde anlatıyor; “YouTube izleyerek büyüdüm ve izlediğim herkesin mükemmel bir hayatı var gibi görünüyordu. İzlerken zorlanıyordum. Artık kendime ait bir platforma sahip olduğum için genç kızların anlaşıldığını hissettiren dürüst bir ses olmak için elimden geleni yapıyorum.”

Her trendi takip etme

Emma, kariyerinin ilk zamanlarında “Kendin Yap” videoları yüklüyordu. Bunu öğrenmek şaşırtıcı çünkü bu tarz videolar Emma’nın bugünlerde yaptıklarından çok farklı. “Dürüst olmak gerekirse, o zamanlar popüler olanı taklit etmeye çalışıyordum. Ama bunu yapmak beni hiçbir yere götürmedi” diye itirafta bulunuyor. Yaptığı bu videoların ona göre olmadığını keşfetmesinin ardından ona en yakın tarzda içerikler oluşturmaya başladı.

Stres olma

YouTube videolarını izlediğinde video çekmek ve içerik hazırlamanın ne kadar kolay ve rahat olduğunu düşünebilirsin. Ancak hiç de öyle göründüğü gibi değil. Videoları vaktinde yetiştirmek ya da orijinal içerik hazırlamak strese sürükleyebiliyor. Ancak Emma buna “dur” demeyi öğrenmiş. “Fotoğraflar, tweetler, her neyse, ortaya koyabileceğim en iyi şeyleri koyacağım” diye kendisini strese sokmadan sevdiği işi yapmaya çalışıyor.

Eğlenmene bak

Şu anda Emma’nın YouTube’da 10 milyonun üstünde takipçisi var. Ancak kanalına ilk başladığı yıllarda bu sayı oldukça düşüktü. “Videolarım çok ilgi görmüyordu ama hazırlarken çok eğleniyordum. Eğer sadece iki kişi videolarını izleyip eğleniyorsa, bu yeterli olacaktır” diyen Emma, yılmadı ve video çekmeye devam etti. Sonuç ortada!

Kendine ol

Eğer Emma bir YouTuber olarak, sana sadece bir tavsiye verecek olsaydı bu kendin olmak olurmuş; “Kendin için yaptığından emin ol. Kendi görüşlerine göre içerik oluştur. Bunu yakaladığında gerisi hemen gelecektir.”

Yorum Yapın