Manşet Ünlüler

Kadınların gücü adına

Süper ya da sıradan olsun her kadın güçlüdür. Gelmiş geçmiş en güçlü kadın karakterleri hatırlıyoruz.

Daenerys Targaryen

“Ben sıradan bir kadın değilim. Hayallerim gerçek oluyor.”

“Game of Thrones” Arya Stark ve Cersei Lannister gibi birçok güçlü kadın karakteri bizlerle tanıştırdı. Her birinin kendine özgü bir gücü olduğu inkar edilemez. Son sezondaki karakter gelişimini bir kenara bırakıp ele aldığımızda Daenerys Targaryen yenilmez biri. Ondan başka kimin üç tane ejderhası var ki:) Evinden sürgün edindi, zorbalığa uğradı, ailesini kaybetti. Ancak o Ejderhaların Annesi olarak yeniden doğarak hayatın sorumluluğunu üstlenmeyi başardı. İdealist olduğu kadar kendinden emin korkusuz bir kraliçe. Gücünü dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye ve hakkı olan tahta çıkmak için kullandı.

Wonder Woman

“Kendileri için savaşamayanlar için savaşacağım.”

En tanınmış kadın süper kahramanın başında şüphesiz ki Wonder Woman geliyor. Diana Prince yani Wonder Woman, en saf gücü temsil ediyor. Bu da onu birçok süper kahramandan farklı kılıyor. Düşmanlarıyla savaşırken onların bu eylemlerinin ardındaki nedenleri gerçek anlamda anlamaya çalışıyor. Justice League’in tek kadın kahramanı olan Wonder Woman, Batman ve Supermen’i tek bir hamlede yenilgiye uğratacak güçte.

Hermione Granger

“Kitaplar ve zeka! Daha önemli şeyler var: Arkadaşlık ve cesaret!”

Bazıları Hermione olmasaydı, Harry Potter’ın Voldemort’u yenemeyeceğine inanıyor. Haksız da sayılmazlar. Çünkü Hermione, zekası ve şefkatiyle her zaman Harry’nin akıl hocası oldu, Harry onu dinlemese bile:) Cesur ama gücünü her zaman kitaplardan aldı. Sonuçları ne olursa olsun sevdiklerine yardım etmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştı.

Michonne

“İyilik beni hiçbir yere götürmedi. Ama aklım yaptı.”

Michonne için gelmiş geçmiş en güçlü karakter diyebilir miyiz? Tabii ki de! Zombi kıyametinde hayatta kalmak büyük cesaret isteyen bir iş. Ama bu Michonne için çocuk oyuncağı. Sessiz savaşçı sadece bir samuray kılıcı, iki zombisi ve gizemli geçmişiyle diziye adım atarken, yavaş yavaş ana karakterlerden biri haline geldi. Bir zombi istilası olduğunda, o kesinlikle yanınızda olmasını isteyeceğiniz biri.

Beth Harmon

“Bir Adem elmam olmadan satranç oynamak çok daha kolay.”

Beth Harmon yetimhanede yaşarken satranca olan yeteneğini keşfetti. Zamanla bu yeteneği büyük bir tutkuya dönüştü ve erkeklerin egemenliğini sürdüğü satranç dünyasında hayatta kalmak için mücadele etmeye başladı. Sırf kadın olduğu için küçük görüldü ancak Beth bir alayla asla yıkılacak biri değil. Son gülen o olarak herkese ne kadar zeki ve yenilmez olabileceğini gösterdi.

Eleven

“Ben bir savaşçıyım.”

Eleven gibi güçlere sahip olmak çok ilgi çekici olsa da, geçmişi hiç de öyle durmuyor. Onu tanıdığımızda bir geçmişi yoktu. Sadece güçleri yüzünden sürekli işkencelere maruz kalmış bir denekti. Ama o küçük yaşına rağmen yaşadıklarına isyan etti ve esir tutulduğu yerden kaçtı. İlk başlarda konuşmayı bile tam olarak beceremeyen Eleven, zamanla en güçlü kadın karakterlerinden birine dönüştü.

 

Yorum Yapın