Ünlüler

Justin Chatwin

alt

 

 altDoğum Yeri: Nanaimo British Columbia/Kanada 

Doğum Tarihi: 31 Kasım 1982

Burcu: Yay

 

 

 

Boyu: 1.78 m
Eğitimi: British Columbia Üniversitesi’nde Reklamcılık okudu ve boş zamanlarında aktörlük dersleri aldı. 

Nasıl ünlü oldu: 18 yaşındayken arkadaşlarından biri onu cesaretlendirip bir drama yarışmasına katılmasını sağladı. Bu yarışma sayesinde aktörlüğe aşık oldu. İlk rolünü “Jossie and the Pussycats” filminden kaptı. Aynı yıl “Smallville” ve “Mysterious Ways” filmlerinde oynadı ama bir Steven Spielberg imzası taşıyan ve uzaylıları konu alan “Taken” dizisi ile dikkat çekmeyi başardı. Buradaki küçük rol arkadaşı Dakota Fanning’in de aynı dizi ile dikkat çektiğini de söylemeliyiz. Kısacası, bir Spielberg yapımı olan, baş rollerinde Tom Cruise’u izlediğimiz, aynı zamanda bir uzaylı filmi olan, “Dünyalar Savaşı”nda ikilinin bir araya gelmesi hiç de tesadüf değil. 

Filmografisi: “Christy, Choices of the Hearth” (televizyon dizisi- 2001), “Josie and the Pussycats” (2001), “Taken” (tv-dizi, 2002), “Traffic” (2004), “Taking Lives” (2004), “Super Babies” (2004), “The Chumscrubber” (2005), “War of the Worlds” (Dünyalar Savaşı). 

Onun ağzından: “Dünyalar Savaşı filminde bir çok şey öğrendim. Özellikle babalar ve oğulları üzerine iyi dersler aldığımı düşünüyorum.”

 

Yorum Yapın