Manşet Ünlüler

İllüzyonist Dua

Yeni saç, yeni şarkı, yeni albüm! Dua Lipa üçüncü yeni albümünü müjdeleyen “Houdini” parçasını yayınladı.

Yazı İrem Naz Güvel

Sihirli tanıtım

“Houdini”, Dua Lipa’nın henüz adı açıklanmayan üçüncü stüdyo albümünün ilk single’ı. Böylece şarkı, Dua’nın yeni dönemini de başlattı. Albüm duyurusunu yapmadan önce şarkıcı, tüm Instagram gönderilerini sildi ve albüme dair fotoğraflar paylaştı. Ancak onları da birkaç gün içinde hesabından kaldırdı. Son olarak yayınladığı videonun son karelerinde “4 8 9 9 14 15 21” rakamları görülüyor. Çok geçmeden hayranlar, bu harflerin alfabedeki “D H I I N O U” harflerine denk geldiğini keşfetti. Harfleri karıştırınca da “Houdini” adı ortaya çıktı. Harry Houdini, kaçış eylemleriyle dikkat çeken ünlü bir illüzyonist. Şarkının çıkış tarihinin Houdini’nin ölüm yıldönümüne denk gelmesi ve tüm teaserlarda Dua’nın ağzında görülen anahtar, illüzyonistin numaralarına gönderme yapıyor. Görünen o ki Dua, bu çıkış şarkısı için oldukça kafa yormuş.

Houdini oldu

“Houdini” dışarıda geçirilen güzel bir gecenin enerjisini temsil ediyor. Dua, şarkının bekar olmanın eğlenceli ve özgür zamanları hakkında yazdığı ilk parça olduğunu söyleyip devam ediyor: “Şarkı sözleri biraz küstahça ama altında kendinizi derinlemesine anlamanız ve kendi değerinizi bilmek konusunda hiçbir suçluluk duymamanıza dair gerçek bir mesajı var. Bazen Houdini gibi yok olmanız ve artık size hizmet etmeyen bir durumu veya bir kişiyi bırakmanız gerekir.”

Yeni sesler deniyor

Yeni parçayla birlikte Dua, üçüncü albümüne dair ipuçlarını paylaşmaya devam ediyor: “Bence ‘Houdini’ kesinlikle kayıtlardaki en heyecan verici parça. Sizi anında dans ettiriyor, görsel olarak başka bir yere götürüyor. Ayrıca bunun ses açısından da oldukça farklı olduğunu hissediyorum, bu yüzden bundan sonra albümde gideceğim yerin ana noktasının bu parça olmasını gerçekten istedim.” Dua, albümde psychedelic ve elektronik alt yapıların bolca olduğunu ve çok fazla enstrümantasyon ve canlı unsurun da yer aldığını ekliyor.

Kızıl dönem

Farkındaysan Dua, her yeni albüm öncesi saç rengini değiştiriyor. İlk albümünde doğal koyu saçlarıyla karşımıza çıkmıştı. İkinci albümü “Future Nostalgia”da koyu saçlarını siyaha boyattı. Şimdiyse kızıl saçlarıyla üçüncü albümünü kutluyor. Birçok hayran Dua’ya kızıl rengi yakıştıramadığını ifade etse de biz bu rengi ona çok yakıştırdık ve yeni dönem için heyecanlanmaya başladık.

 

Yorum Yapın