Manşet Ünlüler

İdolleştirilenler

Bu yılın merakla beklenen dizisi “The Idol”, The Weeknd’den Jennie’ye kadar zengin bir kadroya sahip. Diziyi daha yakından tanıman için hakkında merak edilen 5 soruyu yanıtlıyoruz.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Konusu ne?

“Euphoria”nın yaratıcısı Sam Levinson, “The Idol”da The Weeknd adıyla bilinen şarkıcı ve söz yazarı Abel Tesfaye ile iş birliği yapıyor. The Weeknd’in ilk dizisi olan “The Idol”, Jocelyn adlı genç bir pop yıldızını konu alıyor. Sinir krizi geçiren Jocelyn’in son turnesi raydan çıktıktan sonra, Amerika’nın en büyük ve en seksi pop yıldızı olarak hak ettiği statüsünü elde etmeye kararlıdır. Jocelyn’in yolu, tutkulu ve kirli bir geçmişe sahip bir gece kulübü sahibi olan Tedros ile kesişir. Jocelyn, Tedros ile tanıştıktan sonra bambaşka bir yola girer.

 

Oyuncular kim?

“The Idol”da pop şarkıcısı Jocelyn rolünde Lily-Rose Depp ve Tedros rolünde de The Weeknd yer alıyor. Blackpink’ten Jennie, bu diziyle ilk oyunculuk çıkışını yapacak. Şarkıcı Troye Sivan, Dan Levy ve Eli Roth gibi birçok tanınmış isim de kadroda. Dizinin yapımı pandemi dönemine denk geldiği için Lily-Rose, seçmelere Zoom üzerinden yapmak zorunda kalmış. Seçmelerde istediği performansı gösteremediğini düşünen oyuncu, rolü alamayacağını düşünmüş. Rolü kabul aldığını, “O aramayı asla unutmayacağım. Hala kendimi çimdikliyorum. Beni seçtiklerine inanamıyorum” sözleriyle anlatıyor.

 

Kaç bölüm sürecek?

“The Idol”ün altı bölümü olacak. Diğer HBO dizileriyle kıyaslandığında dizi, iki ila üç bölüm daha kısa. Her bölüm bir saat sürecek.

 

Nerede çekildi?

Dizinin çoğu Los Angeles ve çevresinde çekildi. Üstelik çekimlerin bir kısmı The Weeknd’in 40 bin metrekarelik evinde çekildi. Dizinin yaratıcısı Sam, bu kararı nasıl aldıklarını şu şekilde anlatıyor: “Abel’ın evinde otururken, ‘Burası büyüleyici, bunun gibi bir set satın alamazsınız. Diziyi burada mı çeksek?’ dedim. Abel içkisini bıraktı ve ‘Sigortanız var mı?’ dedi, böylece anlaştık. Sadece evini kullanmamıza izin vermekle kalmadı, stadyum konserlerinden birinde bir sahne çekmemize de izin verdi.”

 

Ne zaman yayınlanacak?

“The Idol”, Cannes Film Festivali’nde prömiyer yaptıktan sonra 4 Haziran’da HBO’da, Türkiye’de de BluTV’de gösterilecek.

Yorum Yapın