Manşet Ünlüler

“Holy” Bieber

Justin Bieber yeni albümünün yayınlanmasından henüz birkaç ay geçmesine rağmen, yeni parçası “Holy” ile yeni döneme “merhaba” diyor.

İrem Naz Güvel

Yeni çağ başlıyor

Birkaç yıl öncesine kadar Justin Bieber’ın sessizliğinden yakınıyorduk. O zamanlar özel hayatıyla daha sık gündeme gelirken, artık onun yeni şarkılarını dinlemeyi özlemiştik. Son albümü “Changes” bu yılın başında çıktı. Albüme beraber evliliğini, hastalığını ve yaşadığı zorlu süreçleri anlatan belgesel de yayınladı. Şarkıcının aktif olarak müzik sektörüne dönmesi sevenlerini epey mutlu etti. Ancak anlaşılan yeni albüm Justin için pek de yeterli olmamış. Şarkıcı bir süre önce yeni bir çağın başlangıcı olarak adlandırdığı “Holy” single’ını dinleyicilerle buluşturdu.

Mistik sözler

Justin yeni çağa dair ipuçları daha önce vermişti. Son yıllarda dine dönen şarkıcı, bunun etkilerini şarkılarına ve sosyal medya paylaşımlarına yansıtıyordu. “Changes”da onun alışık olduğumuz pop ezgilerine, yıllardır ağırlık vermek istediği R&B elementlerini serpiştirmişti. Sözlerinde ise tanrıya olan inancını bazen metaforlar üzerinden bazen de açık bir şekilde dile getirdi. Yeni single’ı “Holy”de mistik bir müzik türü olarak tanımlanan gospel ile pop ve R&B birleşiyor. “Günahkarlar hakkında çok şey duyuyorum Bir aziz olacağımı düşünme” sözleriyle şarkı gospel etkileri ve neredeyse masum bir tatlılığa sahip olup, Justin’in müziği arasında öne çıkıyor.

Kutsal evlilik

Şarkı, pop yıldızının sadece dinine değil, eşi Hailey’e olan bağlılığını da inceliyor. Bu yeni çağın iki ana etkisi var gibi görünüyor, Hailey ve din. Justin’in dinden ilham almasının yanı sıra eşinden de etkilendiğini hepimiz biliyoruz:) Son albümündeki aşk şarkıları, eski günlerinin tam tersine aşk ve bağlılıkla ilgiliydi. “Holy”de Justin, “Bana sarılış biçimin çok kutsal hissettiriyor” diyerek evliliğin onun için ne kadar kutsal olduğunu anlıyoruz.

Chance ile yeniden

“Holy”de Justin’e Chance the Rapper eşlik ediyor. İkili daha önce şarkıcının “Confident” parçasında bir araya gelmişti. Şarkıcı, rapçiyle neden tekrar iş birliğinde bulunduğunu şu şekilde anlatıyor, “Chance iyi arkadaşlarımdan biri. Onu bir kardeş olarak görüyorum. Bu şarkıya katkıda bulunmak isteyip istemediğini sorduğumda, seve seve yapacağını söyledi.

Pandemide umut oluyor

Şarkıcı kısa sürede yeni bir parça yayınlamak istemesini pandemi sürecine bağlayabiliriz. Çünkü klip bunun etkilerini yansıtıyor. Justin, klibin yönetmeni Colin Tilley bu videoyu yapmayı çok istediklerini şu şekilde anlatıyor, “Şu anda dünyada çok şey olduğunu biliyoruz. Çok fazla acı, çok fazla gönül yarası ve çok fazla hayal kırıklığı var. Pek çok insan işini kaybediyor.” Klipte Justin’i bir işçisi olarak canla başla çalışırken görüyoruz. Eşiyle birlikte küçük bir daire yaşayarak yaşamaya çalışıyorlar. Ancak çalıştığı şirket pandemi yüzünden iflasın eşiğine geliyor ve Justin işinden oluyor. Eve döndüğündeyse ev sahibi tarafından evden atılıyor. Sokakta kalan çift, tam her şeye dair umutlarını kaybetmişken bir araba önlerinde duruyor ve onlara yardım eli uzatıyor.

Hayranıyla oynuyor

Justin’in büyük bir hayranı olan “Grown‑ish” oyuncu Ryan Destiny şarkıcının eşini ve Wilmer Valderrama da çifte yardım eden askeri canlandırıyor. Klibin son sahnesini özellikle eklemek istemişler. “Temelde merhamet göstermenin birisinin hayatının veya gününün gidişatını nasıl gerçekten değiştirebileceğini anlatıyor. Bu projede amacımız bu, ilham vermek ve bu tür belirsiz ve kırılgan zamanlarda umut getirmek” diye açıklayan Justin, bizi alıştırmaya hazırlandığı yeni dönemde umut ışığımız olacak görünüyor.

Yorum Yapın