Ünlüler

Hollywood’un yeni prensesleri

alt

altBu kızlar pek marifetli canım. Hollywood’a attılar kapağı, tuttular yolu, son gaz gidiyorlar. Hepsi güzel, hepsi sempatik… Bakalım kimmiş onlar? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lindsay Lohan

Son günlerde adını pek bi’ duyar olduk. “Mean Girs-Kötü Kızlar”, “Freaky Friday-Çılgın Cuma” ve “Herbie Tam Gaz” filmlerinden sonra, yüzüne aşina olduk. O da Hilary gibi hem oyuncu, hem şarkıcı. Zaten Hilary ile sık sık karşılaştırılıyor, dolayısıyla atışıyorlar da! Lindsay, şarkıcılık ve oyunculuk yeteneklerinin dışında, son bir yıl içinde aşırı kilo kaybetmesiyle de basının odak noktası. Lindsay, bakalım nasıl bir kızmış? 

* Tam adı: Lindsay Morgan Lohan
* Doğum tarihi: 2 Temmuz 1986
* Doğum yeri: New York, ABD 
* Lakabı: Linds
* Boyu: 1.65
* 3 yaşındayken Ford için modellik yaptı, 60’tan tan fazla reklam filminde oynadı.
* Oyunculuk kariyerine televizyon dizileriyle başladı. İlk filmi “The Parent Trap” filmindeki oyunculuğuyla ödül aldı.
* 2001 yılında hayatında bir boşluk olduğunu fark etti ve bu boşluğu bir sene sonra çıkarttığı “Speak” adlı albümüyle doldurdu. 
* Jamie Lee Curtis ile “Çılgın Cuma”da (2003) oynadı. Bu filmdeki oyunculuğuyla kendinden çokça söz ettirdi. 2004 Teen Choice Awards Ödül Töreni’nde 4 dalda ödül aldı.
* Boş zamanlarında, yüzmeyi, basket oynamayı, alışveriş yapmayı, okumayı, yazmayı, kardeşleriyle vakit geçirmeyi seviyor. 
* 2004 yılında People Dergisi’nin düzenlediği En Güzel 50 İnsan sıralamasında yer aldı.
* Tara Reid, Paris Hilton, Nicky Hilton, Nicole Richie gibi isimlerle iyi arkadaş. 
* Bir süre önce pop star Aaron Carter’la ayrıldı.

alt

 
Hilary Duff

“A Cinderella Story” filmini izleme sebebimiz, aslında Chad Murray’di! Ama filmi izleyince, Hilary’ye de Chad kadar içimiz ısındı. Sonra baktık, bu güzel kız şarkı da söylüyor. Hem de öyle böyle değil, yaşına başına göre epey güzel söylüyor! Hatta Britneys’e rakip bile gösteriliyor. Bir taraftan da Good Charlotte grubunun yakışıklısı Joel ile uzun süredir güzel bir beraberlik yaşıyor. Vay be, bu kız böyle neler yapıyor? 

* Tam adı: Hilary Ann Duff
* Doğum tarihi: 28 Eylül 1987 
* Doğum yeri: Houston-Texas, Amerika 
* Lakabı: Hil 
* Boy: 1.62
* Ablası Haylie Duff, Inventing Venus adlı grupta yer alıyor. 
* İlk oyunculuk tecrübesi, 1997 yapımı “True Women” adlı televizyon dizisi. İlk başrolü ise, “The Soul Collector” adlı dizide oynadığı Ellie karakteri. Bu filmle En İyi Performans Sergileyen Genç Aktrist ödülünü kazandı. 
* 2003 yılında bir de albüm çıkardı. “Metamorphosis” adlı albümü, Billboard Top 200 Listeleri’nde 2 numaraya kadar yükseldi. 2004 yılında ise kendi adını taşıyan ikinci albümünü çıkardı. 
* Turnelere devam etse de, oyunculuk kariyerine hiç ara vermedi. “A Cinderella Story”, “Raise Your Voice”, “The Perfect Man” filmlerini çekti.
* Hobilerine gelince… Tekno müzik dışında her tarz müzik dinliyor. Jimnastik yapmak, yüzmek, okumak, şarkı söylemek, yazmak, alışveriş yapmak ve ablasıyla vakit geçirmekten çok hoşlanıyor.

alt

 
Reese Witherspoon

“Bu Nasıl Sarışın” filmi ile dikkatimizi çeken güzel yıldız, şirinliği, doğallığı ve sempatik tavırlarıyla kız-erkek hepimizi tavladı. Kim der ki, o 7 yıllık evli ve iki çocuğu var? Ama “erken kalkan yol alır” demişler, boşuna dememişler. Bakalım, onun hakkında daha şaşıracağın neler var! 

* Tam adı: Laura Jeanne Reese Witherspoon
* Doğum tarihi: 22 Mart 1976
* Boy: 1.57
* Eşi Ryan Philippe de kendi gibi oyuncu. Eğer gençlik filmleri tutkunuysan, onu mutlaka biliyorsundur! “Cruel Intensions-Seks Oyunları” filminde birlikte rol almışlardı. Ava adında 7 yaşında bir kızı ve Deacon adında 3 yaşında bir de oğlu var.
* Hayatının ilk dört yılını babasının işi dolayısıyla Almanya’da geçirdi.
* 7 yaşındayken, modellik yapmaya başladı. Çeşitli televizyon reklamlarında oynadı. 14 yaşında Jim Carrey ile oynadığı “The Man in The Moon” filmi ile yıldızı parladı. (1991)
* Stanford Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı okudu. 
* “Pleasantville” (1998), “Election” (1999) ve “Cruel Intentions” (1999)’da aldığı rollerle iyice tanınmaya başladı.
* Büyük patlayışını, “Bu Nasıl Sarışın” (2002) filmi ile yaptı. Ardından çektiği “Sweet Home Alabama” filmi, 100 milyon dolarlık hasılat yaptı. 
* “Cennet Gibi” filmindeki performansından sonra, şu sıralar vizyonda olan “Sınırları Aşmak” da görülmeye değer. Reese bu filmdeki oyunculuğuyla, Altın Küre Ödülleri Komedi ve Müzikal Film Kategorisi’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı.

 

 

 

Yorum Yapın