Manşet Ünlüler

“Hayatımın en karanlık dönemi”

Joshua Bassett’i durdurmak mümkün değil! “Sad Songs In a Hotel Room” EP’sinin ardından, “Different” adlı dört şarkıdan oluşan bir EP daha yayınlandı.

Yazı İrem Naz Güvel

“En sevdiğim proje”

İlk albümünün hazırlıklarına devam eden Joshua Bassett, albümü yayınlamadan önce EP’leri art arda yayınladı. İlk olarak “Sad Songs In a Hotel Room” EP’sini eylül ayında piyasaya sürdü. Şarkıcı, altı şarkıdan oluşan EP için “Hayatımın en karanlık dönemini ele alıyor. Gerçekten en sevdiğim projelerden biri. Aslında, bugüne kadar ortaya koyduğum en iyi iş ve her şarkının arkasındayım. Her biri tamamen farklı bir şey ifade ediyor” dedi.

Hayatını anlattı

Joshua’nın sürekli farklı yerlerde kalması “Sad Songs In a Hotel Room”un ortaya çıkmasında ona ilham vermiş. Bir dönem evinden uzak kalan şarkıcı bir gün otelde, başka bir gün de bir arkadaşında kalıyormuş. Bu koşuşturma sırasında da kendisiyle ilgili farkındalık yaşamış ve EP’deki şarkıları duygularını yansıtmak için bir köprü olarak kullanmış. EP’deki şarkıları dinlediğimizde, şarkıcının o dönemki duygularına birebir şahit oluyoruz.

EP’ler yolda

“Sad Songs In a Hotel Room”un çıkmasından henüz bir ay bile geçmeden Joshua bir EP daha yayınladı. “Different” adını taşıyan yeni EP için şarkıcı, “Yaz sonunda birçok şeyden ilham almaya başladım. İlk EP’yi hazırlarken 50 şarkı daha yazmıştım. Bu yüzden yazdığım şarkıları yayınlamak için çok hevesliyim çünkü sanatçılığımın farklı bir seviyesini temsil ettiklerini hissediyorum” diyor ve ekliyor, “Yeni şarkılarımı bir an önce dünya ile paylaşmak istedim. Ayrıca, bu kadar heyecanlıyken neden bekleyeyim? Bunu ortaya koymak harikaydı ama aklım bir sonraki projelerimde.” Anlaşılan Joshua, albümünü çıkarana kadar birkaç EP’yi de hayranlarıyla paylaşacak.

Olivia’ya mı yazdı?

“Different” yayınlandıktan sonra hayranlar, şarkıda bahsi geçen kişinin Olivia Rodrigo olduğunu iddia etti. Şarkıda, “Ama kimse beni senin beni tanıdığın gibi tanımıyor canım” sözünün, Olivia’nın “Driver’s License” şarkısına doğrudan bir gönderme yaptığı konuşuluyor. Çünkü Olivia’nın şarkısında, “Bütün arkadaşlarım seni ne kadar özlediğimi duymaktan bıktı / Ama onlar için biraz üzülüyorum / Çünkü seni asla benim bildiğim şekilde tanımayacaklar” sözü geçiyor. Josh’un “Different” ile Olivia’ya cevap verdiği düşünülse de, ikili “High School Musical: The Musical: The Series”in üçüncü sezon galasında yan yana gelerek poz verdiler. Böylece ikili, aralarında bir sorun olmadığını gösterip barış imzaladıklarını duyurdu.

Yorum Yapın