Genel Manşet Ünlüler

Harry’nin evine hoş geldiniz

Harry Styles’ın üçüncü stüdyo albümü “Harry’s House” için geri sayıma geçtik. 20 Mayıs’ta dinleyeceğimiz albümden ilk olarak “As It Was” şarkısı yayınlandı.

Yazı İrem Naz Güvel

Üçüncü albüm geliyor

Harry son zamanlarda film projeleriyle meşgul olduğu için bir süre müziğe ara vereceğini düşünüyorduk. Ancak yanılmışız! Bir yandan setten sete koşarken, bir yandan da albüm hazırlıklarını tamamlamış. “Harry’s House” adını taşıyan albüm 20 Mayıs’ta piyasaya çıkacak.

Acı-tatlı şarkılar

Albümden yayınladığı “As It Was” şarkısının 80’ler müziğini anımsatan neşeli bir melodisi olsa da, aslında hüzünlü bir şarkı. Şarkıda Harry hisli bir sesle yalnızlık ve geçmişe dair acı-tatlı duygularından bahsediyor. Harry şarkıyı metamorfoz, değişimi ve eski benliği kucaklama, perspektif değişimi ve benzeri şeyler hakkında olduğunu söylüyor. “Sadece söylemek istediğim, yapmak istediğim şey ve geri getirmek istediğim bir müzik türü gibi hissettim” diyor. Ayrıca albüm için yazılmış son şarkı olan “As It Was” şarkıcının albümdeki en sevdiği şarkılardan biriymiş.

Olivia’ya gönderme

Harry bir süredir Olivia Wilde ile birlikte. Bu albümde ikilinin ilişkilerine dair ipuçlarını yakalayacağımızı umuyoruz. Çünkü “As It Was”da Olivia’ya yönelik birkaç söz yer alıyor. Şarkıda geçen “Amerika’yı terk et, iki çocuk onu takip ediyor” kısmı Olivia’yı akla getiriyor. Otis ve Daisy adında iki çocuğu olan Amerikalı oyuncu, sık sık Los Angeles ve Londra arasında seyahat ediyor. Bakalım bu aşka dair daha nasıl şarkılar dinleyeceğiz.

Mavi hap, kırmızı hap

Şarkının klibinde de hoşumuza giden birçok detay var. Bunlardan biri Harry ve partnerinin bir daire içinde koşmaları. Bu daire, klasik müzik eşliğinde yerçekimine meydan okumanın yollarını arayan iki dansçıyı betimleyen “Les Grand Fantômes” adlı sanat çalışmasından ilham alıyor. Aynı zamanda Harry ve eşinin giydiği kırmızı ve mavi kıyafetler de “Matrix”in meşhur “kırmızı hap ve mavi hap” ikilemine gönderme yapıyor. Klipte ikilinin ilişkisindeki belirsizlik Harry’i tüketiyor. Korkunç bir gerçeği bilmek mi yoksa ilişkinin mevcut durumunu kabul etmek mi arasında bir karar vermek için savaşıyor. Sonunda seçimini gerçekten yana kullanıyor. “Harry, yalnız başına iyi değilsin / Neden evde yerde oturuyorsun? / Ne tür haplar kullanıyorsun?” sözleri de bu referansı kuvvetlendiriyor.

Yapılacaklar listesi tamamlandı

Klibin çekimlerini Ukraynalı yönetmen Tanu Muino üstlendi. Yönetmen, en sevdiği şarkıcı Harry ile çalıştığı için oldukça mutluymuş: “Bir Harry Styles videosunu yönetmek, yapılacaklar listeme bir tik atmak gibiydi. Onu çekmek hayatımın en mutlu günlerinden biriydi. Ancak çekimin ikinci gününde ülkem Ukrayna işgal edildi. Çekimler sırasında yaşadığımız çılgın duyguları tahmin edebilirsiniz. Ben ve Ukrayna’dan gelen ekibim bu videoya çok fazla sevgi kattık ve bunu ekranda görebilirsiniz. Asla unutamayacağım bir müzik videosu olacak ve artık mutlu bir şekilde emekli olabileceğim.”

 

Yorum Yapın