Manşet Ünlüler

Harry’nin dipnotları

Harry Styles, 16 yaşından beri hayallerinin peşinden koşuyor. Şimdi dünyaca ünlü bir yıldız olarak başarıya ulaşmak için ne yapması ve yapmaması hakkında bilgisi var. Harry’nin nasıl zirvede kaldığına dair ipuçlarına göz at!

Yap

Mükemmel olmaya çalışma

Eğer kaybedersen sakın özgüvenini elden bırakma. Düşüşte bile moralini yüksek tutmalısın ki, hedeflerine bir adım daha yaklaş. Bu konu hakkında Harry, “Bence hata yapmak ve bundan ders çıkarmak iyi bir şey” diye düşünüyor. Hatalarını pozitife çevirmeyi öğren.

Yapma

Sevdiğin işle uğraş

Harry için başarılı olmanın püf noktası mutlu olmaktan geçiyor. “Eğer sevdiğiniz şeyi yaparsanız, hiç kimse size başarısız olduğunuzu söyleyemez. Çünkü hayal ettiğiniz şeyi yapıyorsunuz, kaybetmeniz imkansız” diyen şarkıcı, kendinden yola çıkarak onu sevenlerinin de onun gibi hayallerinin peşinden koşmalarını istiyor.

Yapma

Çok fazla strese girme

“Endişelenmemeye çalış. Eskiden kendimi sürekli yaşanan olumsuzluklar karşısında, yanlış bir şey söylediğimde veya başıma bir iş geldiğinde strese sokardım. Ama şimdi stresin beni ele geçirmesine izin vermiyorum” diyen Harry hepimizin bizi rahatlatacak şeyler bulması konusunda akıl veriyor.

Yap

Kendine inan

Kendine inanmanın ne kadar mucizevi bir şey olduğunu inanıyoruz ve bu yüzden de sana sürekli hatırlatıyoruz. Harry de bizim gibi düşünüyor: “Hayallerinin peşinden giderken tamamen çevrendekilere bel bağlamamalısın. Çünkü bu seni hem tembelleştirebilir hem de hayal kırıklığına uğratabilir. Sadece kendine güvenmelisin.”

Yapma

Kendini değiştirme

Olmadığın biri gibi davranıp hayallerine kavuşacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. Bu sadece kendini kandırmana ve daha çok mutsuz olmana sebep olur. Hary’nin “Sevdiğin bir işi yapıyorsan, tamamen dürüst ve kendin olmalısın. Kendini sakın saklamaya çalışma” sözüne mutlaka kulak ver.

Yap

Şansını dene

Bazen işler istediğimiz gibi gitmeyebilir. İşte Harry bu konuda asla pes etmemeni ve devam etmeni öneriyor: “10 yaşındaki halinin şu an senin hakkında ne düşüneceğini düşün. Eminim bu zaman kadar yaptığın işlerden seninle gurur duyacaktır. O yüzden hayallerinin peşini hiç bırakma.”

 

Yorum Yapın