Kore Manşet Ünlüler

Fantastik çiftler

K-dramalar sayesinde birçok doğaüstü karakterin hayatları ve ilişkileri aklımıza kazınıyor. Bu çiftler, aşkın fantastik boyutunu en iyi şekilde yansıtıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Guardian: The Lonely and Great God

K-Drama’ya yeni başlayacak birine önereceğimiz ilk dizilerden biri olan “Guardian: The Lonely and Great God” şimdiden klasikler arasına girdi. Efsaneleşmesinde dizinin kurgusu, hikayesi, oyuncuları olduğu gibi içinde barındırdığı ölümsüz aşk da önemli bir rol oynuyor. 939 yaşındaki goblin Kim Shin ve Ji Eun Tak’ın birbirine bağlı kaderleri tam da aradığımız aşkı anlatıyor.

The Bride of Habaek

Habaek ve So Ah’ın aşkı bir “Goblin” etkisi yaratmasa da hafızalarımıza kazındı. Senaryoda kopukluklar olduğu doğru ancak bu ikilinin aşkı taş gibi kalpleri bile eritiyor. Habaek’ın oldukça soğuk tavırları ve So Ah’ın iyi niyeti zıt kutuplar birbirini çeker hesabı ilgimizi yakaladı. So Ah’ı, gizliden gizliye koruyan Habaek’ın geç saatlere kadar onu sokağında beklemesi bizimde kalp atışlarımızı hızlandırıp onun tüm donukluğunu unutturuyor.

Secret Garden

Bu masalsı dizi de dublör Gil Ra Im ile alışveriş merkezi CEO’su Kim Joo Won’un ruhları değişerek birbirlerinin hayatına dahil oluyorlar. Tabii bu adeta peri masalını andıran hikayede çiftimiz giderek aşık oldu. Hyun Bin ve Ha Ji Won arasındaki uyum o kadar güçlüydü ki ikilinin gerçek hayatta birlikte oldukları o dönem çok konuşuldu. Hala da çok konuşuluyor. Hem çok yakışıyorlar, niye sevgili değiller ki:)

Strong Woman Do Bong Soon

Dizi fantastik detayını, minik ama aşırı güçlü Do Bong Soon’dan alıyor. Onun sevimli ve fındık görünümüne aldanma bir eliyle koca bir tırı kaldırabilir. Bu fındığa gönlünü kaptıran romantik prensimiz Ahn Min Hyuk’u canlandıran Park Hyung Sik adeta döktürüyor. Bong Soon’yu Gook Doo’dan kıskandığı sahneler bizi nasıl güldürüyorsa, aşkını itiraf ettiği sahne de gözlerinin dolması bizi de ağlatıyor.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

IU, Lee Joon Gi, Baekhyun ve Kang Ha Neul gibi zengin oyuncu kadrosuyla dizi dikkat çekse de bizi ilgilendiren kısım Hae Soo ve Wang So’nun aşkı. Bir yardım Hae Soo’ya pahalıya patlıyor. Kendini günümüz dünyasından alıp Goryeo Hanedanlığı zamanına geri gidiyor. Zamana ayak uydururken de kalbini yüzü yaralı ve herkesin korktuğu Wang So’ya kaptırıyor. Aralarında doğan büyük aşk hem gizemli hem de sevimli hem de romantik bir tat bırakıyor.

While You Were Sleeping

Rüyalar gerçeği yansıtır düşüncesi işte tam da burada devreye giriyor. Nam Hong Joo’nun rüyaları geleceğe dair ipuçları verirken, yakışıklı savcı Lee Jong Suk onun yardımına koşuyor. Rüyalarda buluşan bu çiftin hafızalarımıza kazınan birçok kalp eritici sahnesi var. Nam Hong Joo’nun Lee Jong Suk’un yüzüne gelen güneş ışığını eliyle engellemesi ve o esnada Lee Jong Suk’un gördüğü rüya çok tatlı değil mi:)

 

Yorum Yapın