Manşet Ünlüler

Evan Peters’ın yükselişi

Evan Peters’ı uzun yıllardır tanısak da, son zamanlarda yer aldığı işlerle popülerliği arttı. Onu yeni keşfedenler için oyuncunun bilinmeyenlerini sıraladık.

Yazı İrem Naz Güvel

17 yaşında oyunculuğa başladı

20 Ocak 1987 doğumlu Evan Peters’ın çocukluğu, Missouri’de geçti. Henüz 17 yaşındayken ilk oyunculuk denemesini bağımsız film “Clipping Adam”da gerçekleştirdi. Daha sonra birçok reklamda boy gösteren oyuncu, “American Horror Story” dizisiyle adını duyurdu.

Blake Lively ile aynı lisede okudu

Evan, Blake Lively ile birlikte Burbank Lisesi’ne gittiklerini paylaştı: “Aynı liseye gittik ama benim sınıfımda olup olmadığını hatırlamıyorum. O sıralar oyunculuk yapıyor muydu emin değilim. Yıllar sonra Blake, “Gossip Girl’ ile popüler olunca onu gördüm ve büyük bir şok yaşadım.” Sence bu ikiliyi ilerde bir projede izler miyiz?

Olsen ikizlerinin peşinden gitti

Oyuncu, Olsen ikizleri olarak bilinen ve aynı zamanda oyuncu Elizabeth Olsen’ın da ablaları olan Mary-Kate ve Ashley Olsen’ın büyük bir hayranı olduğunu söyledi. Oyuncu olmasında ve Los Angeles’a taşınmasında Olsen ikizlerinin büyük bir rolü olmuş. Çünkü Evan, bu vesileyle onlarla tanışacağına inanmış.

Komik rollerde oynadı

Evan, birçok projede kötü adamları oynamasıyla tanınıyor. Ancak her zaman kötü karakterlere hayat vermedi. Disney Channel’ın “Phil of the Future” dizisinde Seth Wosmer gibi komik karakterleri oynadı. Ayrıca 2004 yapımı “Sleepover” filminde de beceriksiz bir kaykaycı olan Russell’ı canlandırdı.

Emma Roberts ile birlikteydi

Bilmeyenler için söyleyelim, Evan yedi yıl boyunca Emma Roberts ile çıktı. İlişkilerinde birçok iniş ve çıkışları oldu. 2014’te Evan ve Emma nişanlandı ancak 2015’te ayrılık kararı aldılar. Fakat bu ayrılığın ardından tekrar barışan ikili, 2019’da resmi olarak ilişkilerini bitirdiler. Şu anda Evan’ın hayatında biri yok görünüyor.

Pişman olduğu bir dövmesi var

Kolunda “Mom” (Anne) yazan ve elinde “çok iyi” işareti anlamına gelen bir el dövmesi var. İkinciyi yaptırdığına pişman çünkü çekimlerde sürekli bu dövmesini makyajla kapattırmak zorunda kalıyor.

Patlamış mısır aşığı

En büyük zaafı, patlamış mısır. Özellikle sinemaya gittiğinde patlamış mısır almadan duramıyor. “Büyük bir patlamış mısır adamıyım. Patlamış mısır olduğu sürece nerede olduğum, ne izlediğim umurumda değil. Koca bir patlamış mısırı yediğim sürece yüzümde büyük bir sırıtış oluyor” diye patlamış mısır aşkından bahsediyor.

Konuşmak en büyük hobisi

Pek çok oyuncu, değişik hobilere merak sarar. Ancak Evan oldukça klasik bir hobi edinmiş. Oyuncu, “Daha önce örgü ördüm ama bundan vazgeçtim. Örgü şişlerini bıraktığımdan beri en keyifli uğraşlarımdan biri insanlarla konuşmak! İş yerinde konuşarak çevremdekilerden yeni şeyler öğreniyorum. Bu yüzden bunu biraz daha yapmaya çalışıyorum” sözleriyle hobilerini anlatıyor.

Yorum Yapın