Genel Manşet Ünlüler

Erkekler de ağlar

Joshua Bassett’ı “High School Musical” ile tanıdık, ardından adını Olivia Rodrigo ile olan olayıyla sık sık duyduk. Oyuncu bu kez de yaptığı samimi açıklamalarla gündemde.

Müzikalin yıldızı

Joshua Bassett, “High School Musical: The Musical: The Series”deki karakteri Ricky Bowen ile hayatımıza girdi. Hayranlar tarafından oldukça sevilen oyuncunun popülaritesi, dizinin başrol oyuncusu Olivia Rodrigo’nun “Drivers License” şarkısını yayınladığında iyice arttı. Müzik tutkusu olan oyuncu, aynı zamanda kalpten şarkılar yazan ve duygularını ifade edebilen duyarlı biri. Yakın zamanda Joshua erkeklerin kalıplaştırılması ve bunun toksikliği hakkında konuştu. Şimdi bu açıklamaların detaylarına gireceğiz.

Büyüme sancıları

Büyürken Joshua, başkalarının onu yargılayacağı düşüncesi nedeniyle ortamlarda çok utangaç davranıyormuş. Hassas bir çocuk olduğunu ve büyüklerin ona daha sert davranması gerektiğini söylediklerini ifade eden Joshua devam ediyor; “Tanıdığım çoğu erkek gibi, büyürken ağlamamam öğretildi. Hassas yanımı bastırmak zorunda kaldım.” Bu durum oyuncunun, biri duygularını incittiğinde üzgün olsa bile iyiymiş gibi davranmasına neden olmuş.

“Hemen büyümek isterdim”

Joshua uzun bir süre neler yaşadığını dışa vurmamış. Ne zaman üzülse, fazla duygusal olduğu için kendine kızmış. “Çok duygusal bir çocuktum. Ağladığım için sürekli bağırıyordum. Her geceyi ‘Ağlama, ağlama, ağlama’ diyerek geçirirdim. ‘Bugün yine ağladın mı? Ne utanç verici! Yeter artık büyü’” diye kendime çıkışıyordum. Sürekli bir an önce büyümek isterdim. Her gün aynaya bakıp çenemde kıl var mı diye baktığımı hatırlıyorum” diye yaşadıklarından bahsediyor. Kendi kendine sürekli olarak bu korkunç söylemlerde bulunduğundan Joshua böylece “hassas” benliğinden tamamen kopmuş ve istese de ağlayamıyormuş.

“Ağlamak güzeldir”

Büyüdükçe Joshua, gerçek benliğini kenara itmenin ne kadar kötü olduğunu görmeye başlayarak, bir değişiklik yapmaya karar vermiş. Ona her zaman yeterince sert olmadığını söyleyen insanları düşünmeye başlamış ve sorunun kendisi değil, onlarda olduğunu fark etmiş. Şimdi ne kadar hassas görünürlerse görünsünler, tüm erkek çocukları duygularını ifade etmeye teşvik ediyor ve çocukluğunun başına bela olan zehirli erkek egemenliğine karşı savaşmak istiyor: “Üzüntünüzün acı, öfke ve şiddete dönüşmesine izin vermek yerine, ağlayın Gardınızı indir. Savunmasız olacak kadar cesur olun. Uyuşmak yaşamak için bir yol değil. Ağlamak güzeldir.”

 

Yorum Yapın