Manşet Ünlüler

Elveda hayaller

Günümüzün en başarılı oyuncuları, yaşadıkları olumsuzluklar nedeniyle neredeyse kariyerlerini bitirme kararı almış. Bu ünlülerin hikayeleri ne olursa olsun hedeflerinden vazgeçmemen gerektiği konusunda sana örnek olacak.

 

Noah Centineo

Noah erken yaşta oyuncu olmaya karar vermiş ve 16 yaşında bu alanda ilerlemek için Los Angeles’a taşınmış. Bir proje için görüşürken, yapımcılar onu 6 ay boyunca hiçbir seçmeye katılamaması konusunda uyarmış. Bu durum Noah’ın canını epey bir sıkmış, çünkü o şansını arttırmak için birçok seçmeye katılmak istiyormuş. Bu nedenle oyunculuğu neredeyse bırakıyormuş. Neyse ki kafasını toparlayan Noah bu kararından vazgeçmiş:)

 

Katherine Langford

Üç yıl boyunca Katherine, oyunculuğunu geliştirmek için drama okuluna girmeye çalışmış. Sonunda okula kabul edilmiş. O sırada hem Amerika hem de İngiltere’de iki proje için seçmelere katılması istenmiş. Bu teklif onun daha çok hoşuna gidince drama okulunu geri çevirmiş. Ancak uğruna okulu reddettiği projelerden de “hayır” cevabını alınca, Katherine, Avustralya’ya dibe vurmuş bir şekilde dönmüş. Ne yapacağı konusunda düşünürken mucizevi bir şey oldu ve Hannah Baker rolüne seçildi. Bu rol Katherine için büyük bir dönüm noktası oldu. “13 Reasons Why” olmasaydı Katherine’i hiç tanımayabilirdik.

 

Millie Bobby Brown

Millie, oyunculuğun hiç de göründüğü gibi kolay olmadığını, hem de genç yaşta birisi için oldukça zor olduğunu itiraf ediyor. Onu oyunculuğu bırakmaya iten şey “Game of Thrones” seçmelerine katılıp rolü alamamasıymış. Bu reddedilmeyi atlatmak oyuncu için çok zor olmuş çünkü o rolü gerçekten istemiş. Millie hangi rol için seçmelere katıldığını açıklamadı ancak Lyanna Mormont rolü olduğuna dair ifadeleri var. Üzülme Millie, şimdi daha iyi bir rolle hayatımıza girdin:)

 

Emma Watson

Kim düşünürdü ki biricik Hermione’mizin oyunculuğu bırakmayı istediğini. Emma, “Harry Potter” serisi bittikten sonra şöhretin ona göre olmadığına karar vermiş ve geleceği için düşünmeye başlamış. 10 yaşından beri oyunculuk yapan Emma, bu iş için uygun olmadığını sürekli kendisine söylüyormuş. Ancak büyüdükçe zorluklara karşı her zaman göğüs gerdiğini ve bunun üstesinden geleceğini anlamış. Şimdi ise oyunculuğu bırakmadığı için çok mutlu. Biz de öyle:)

 

Robert Pattinson

“Alacakaranlık” seçmelerinden önce Robert’ın kariyeri istediği gibi gitmiyordu. Çok kötü geçen bir oyuncu görüşmesinin ardından Robert, ailesini aramış ve artık bu işi yapamayacağını ve kendine işkence etmeyeceğini söylemiş. Ertesi gün ne olmuş dersin, “Alacakaranlık” seçmeleri için çağrılmış. Sonucu hepimiz biliyoruz:)

Yorum Yapın