Genel Manşet Ünlüler

Eleven vs. Five

Bir tarafta “Stranger Things”in psikokinetik ve telepatik yeteneklere sahip Eleven’ı, bir tarafta da “Umbrella Academy”nin zamanda yolculuk yapabilen sivri dilli Five’ı. İsimlerini sayılardan alan bu güçlü karakterler karşı karşıya gelse kazanan kim olurdu sence?

Güçleri

Eleven

Eleven sadık ve cana yakın bir arkadaş olabilir ama kimse onu karşısına almak istemez. Doğuştan psişik güçlere sahip Eleven’ın yetenekleri duygusal durumuyla bağlantılı. Öfkeli olduğunda ve korktuğunda güçleri en yüksek seviyeye ulaşıyor. Ayrıca telekinezi ile nesneleri, insanları ve yaratıkları manipüle edebiliyor.

Five

Uzay ve zamanda yolculuk yapabilmesi olayların akışını değiştirmesine yardımcı oluyor. Işınlanma gücüyle istediği yere anında gidebiliyor. Aynı zamanda geçmişte tetikçi olması da, onu tehlikeli birine dönüştürüyor.

 

Favori atıştırmalıkları

Eleven

Eleven’ın gözü waffle’dan başka bir şey görmüyor. Onun waffle sevgisi, Mike’a duyduğu aşktan daha büyük diyebiliriz:) Yaratıklar dünyayı ele geçirse bile ilk kurtaracağı şey waffle olurdu.

Five

13 yaşında görünebilir ama Five yetişkin bir insan gibi bol bol kahve tüketiyor. İlk sezonda Agnes ona süt getirmeyi önerse de, o en sertinden koyu bir kahve isteyerek şaşkınlık yaratmıştı.

 

Tarzları

Eleven

Eleven’ın tarzı sezonlar arası değişime uğradı ancak her sezon belli bir tarza sadık kaldı. İlk sezon tomboy dediğimiz daha erkek çocukları gibi giyinirken, ikinci sezon ergenliğe geçişini yansıtmak için daha asi bir tarzı benimsedi. Son sezonda ise siyah göz kalemlerini sildi ve renkli, son moda giyinmeye başladı.

Five

Şemsiye Akademisi’nin bir üyesiyseniz üniforma giymek zorundasınız! Zamanda yolculuk yaptığı sırada üstünde akademinin forması vardı. Diğer üyeler şimdi formanın yüzüne bile bakmazken, o asla üstünden çıkarmadı. Uzun çorapları, şortu ve ceketiyle sevimli görünmesi düşmanlarını yanıltmasın!

 

Aşk hayatları

Eleven

Mike ve Eleven, birbirlerini tanıdıkları altı gün içinde hızla aşık oldular. Eleven, Mike’ın yanında hiç olmadığı kadar rahat ve huzurlu. Birbirleri için canlarını feda etmeleri de bu aşkı ölümsüz kılıyor.

Five

Five’ın en büyük aşkı Dolores bir vitrin mankeni. Ona gerçek bir insan gibi davranıyor; onunla konuşuyor ve bütün dertlerini paylaşıyor. Bu imkansız aşk, Five’ın Dolares’i bir mağazaya bırakmasıyla son bulsa da, yeniden bir araya gelmeleri mümkün.

 

Aile ilişkileri

Eleven

Maalesef Eleven’ın aile ilişkisi karışık ve üzücü. Öz annesinden küçük yaşta alınıp bir takım deneylere tabi tutuldu. Üstelik bu acımasız deneyleri yapan da kendisini babası olarak gösterdi. Kendini kurtardığında yeni bir hayata başlayan Eleven, Hopper’ın himayesi altına girdi ve televizyon tarihinde gördüğümüz en mükemmel baba-kız oldular.

Five

Five, aynı gün doğan ve her biri süper güçlere sahip büyük bir aileden geliyor. Her ne kadar umursamaz görünse de, ailesine çok değer veriyor. Üstelik onları yıllar sonra bir araya getiren de o.

 

Otoriteye karşı mücadeleleri

Eleven

Deney olarak kullanıldığı zamanlarda çok canı yanan Eleven’ın otoriteye karşı boyun eğmesini bekleyemeyiz değil mi? Onlara karşı çok acımasız davranıyor.

Five

Five, Eleven’a göre daha başına buyruk. Kendisi ve ailesi için her şeye karşı çıkıyor. Özellikle ikinci sezonda koskoca bir kurulu gözünü kırpmadan yok etmişti.

Yorum Yapın