Manşet Ünlüler

Dua Lipa kuralları

“New Rules” şarkısıyla yükselişe geçen Dua Lipa, biz kızlara ilişkiler konusunda yeni kurallar öğretiyor. Gel beraber bu kurallar neymiş inceleyelim.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Kural 1: Telefonu açma

Erkek arkadaşından ayrıldığında dikkat etmek gereken ilk kural telefonu açmaman olacak. Dua der ki “Kendisini yalnız hissettiği için seni aradığını unutma. Çünkü seni gerçekten sevseydi seni terk etmezdi.” Eski sevgilin seni aradığında yapman gerekenler, onu meşgule atman ve asla geri aramaman. Diyelim ki telefonu açtın, dediklerini dikkate almamalısın çünkü söyleyeceği her şeyin hoşuna gideceğini bilip ona göre davranacaktır. Bunu senin için değil kendisi için yapıp duymak istediğin şeyleri söyleyerek kalbini kazanmaya çalışacaktır. Dua, bu tatlı sözcüklere inanmamanı tembihliyor.

Kural 2: Onunla buluşma

Her şeye rağmen ilk kuralı yıkıp telefonu açtıysan, Dua ikinci şansla seni uyarıyor. Eski sevgilinin söylediklerine inandın ve seni etkilemek için buluşma teklif ediyor. Bu, Dua kurallarına göre izin vermemen gereken bir hareket. Onunla yüzleşmek istediğin için bu teklifi kabul edebilirsin ancak dikkatli ol, onu gördüğün anda ona karşı hislerin yeniden alevlenebilir ve sen yine onun dediklerine inanabilirsin. Bu kuralı dikkate almanda yarar var:)

Kural 3: Arkadaşı olma

Sevgilinden yeni ayrıldığında eskiyi özlemen ve karşı taraftan gelecek her adıma karşılık vermek istemen çok normal. Seni sevmediğini bildiğin halde onun harika biri olduğunu düşünüyorsun fakat eski sevgilinle arkadaş olman sana hiçbir şey katmayacak. Onunla arkadaş olarak kalmanın havalı bir hareket olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Sana arkadaş olarak ilgi gösterecek sen de bundan etkileneceksin ve birden karşına yeni sevgilisiyle çıktığında üzülen taraf yine sen olacaksın. Eski sevgilinle arkadaş olacağına yeni kişilerle tanışmayı dene:)

Bonus: Yeni yıl kuralı

Seni üzen biri varsa onu yanından ayırarak hayatında kendine daha fazla yer ayırırsın. “Bu kuralların hepsini gerçekleştiremeyebilirsin ancak kendin için oldukça değerli. İlişkiler biter, insanlar terkedilir ama bunu herkes yaşıyor. Bir arkadaşlığın bitimi, yeni biriyle tanışmak için harika bir fırsata dönüşebilir” diyen Dua, bir yerlerde gerçek aşkın seni beklediğini de ekliyor.

Yorum Yapın