Genel Manşet Ünlüler

“Disney benim ailem”

Jorge Blanco yeniden Disney’e dönüyor. Hem de bir değil, tam iki projeyle!

Yazı İrem Naz Güvel

 Dublaja başladı

Uzun bir süre Jorge Blanco’nun müzikal yönünü izledik. Yaptığı işlere hayran olmamak elde değil. Şarkılarını ne kadar çok sevsek de, oyunculuk projelerini de özlemeye başladık. İşte tam da bu sırada Jorge sürprizleri ardı ardına patlattı. Başarılı yıldız ilk olarak Disney’in sosyalleşme sorunu yaşayan Barney ve onun robotunun macerasını anlatan “Robot Ron: Bir Sorun Var” adlı animasyon filminde dublaj yaptı. Filmde Jorge, teknoloji olmadan yaşayamayan Noah’a sesini ödünç vererek.

İlk deneme

Bu animasyon, Jorge’nin ilk kez dublaj yaptığı ilk filmi. Karakteri için yıldız, “Noah çok enerjik ve çok rekabetçi bir çocuk. Henüz lisede bir genç ve aslında hepimiz gibi teknolojiyle ilgileniyor. Teknoloji eğlence, iş ve sosyal hayatta çok önemli. Bu bazen bizi kör edebiliyor. Şu anda Ron’un rolü çok önemli. Bir anda gelip Noah’ın hayatında çok fazla kaosa neden oluyor. Noah ile birlikte birçok karakterin gerçek ve sosyal hayatındaki birçok şeyi başka bir bakış açısıyla görmesine neden oluyor” diyor.

“Teknolojiyle bağ kuruyoruz”

Başarılı yıldız, filmin çok güzel bir mesajı olduğunu da şu şekilde açıklıyor: “Herkes karakterlerle ilişki kurabilecek. Çünkü film, sosyal medyanın hayatımızı nasıl bu kadar çok etkileyebileceğini ve ne kadar önemli olduğunu araştırıyor. Ama bazen kontrolden de çıkabiliyor. Teknoloji kötü değil. Onu kullanarak insanlarla ve arkadaşlarımızla bağlantı kuruyoruz.”

Yeni fırsatlar arıyor

Disney ile bugüne kadar başarılı işlere imza atan Jorge, platformun onun için ne kadar değerli olduğunu anlatıyor: “Benim için Disney bir aile. 14 yıldır bu ailenin bir parçasıyım ve bana her zaman bir kişi, oyuncu ve şarkıcı olarak büyüme fırsatları sundu. Şimdi bir karakterin sesi olma şansı verdikleri için çok mutluyum. Bir aktör olarak sevdiğim şey yeni zorluklar aramaktır. Ne zaman aynı rolü üstlendiğimi hissetsem, yeni bir şeyler aramaya çalışırım. Disney bana şu anda olduğu gibi bu yeni fırsatları vermeye devam ediyor.”

Micheal ile aynı dizide

Jorge’nin Disney ile olan diğer işbirliği ise oldukça iştah kabartıcı. Çünkü “Papás por Encargo” adını taşıyan yeni dizisinde oyuncuya, Michael Ronda ve Lalo Brito eşlik edecek. Dizinin bu yılın başında Disney+’da yayınlanması bekleniyor.

Sanal gerçek dostluklar

Oyunculuğa ağırlık verdiği bu dönemde Jorge, müziği de boş bırakmadı. Son olarak Lalo Brito ile “La Culpa Remix” şarkısını piyasaya sürdü. İki yakın arkadaş (aynı zamanda “Papás por Encargo”da birlikte rol alacaklar), dostluklarını şarkıyla pekiştiriyor. “La Culpa Remix”in klibinde kankalar VR gözlüklerini takıp sanal gerçekliğe adım atıyorlar. Biz de bu eğlenceli ve renkli klipte onlara eşlik ediyoruz.

 

TIK TIK TIK

Klibi izlemek için www.heygirl.com.tr’yi tıkla!

 

Yorum Yapın