Manşet Ünlüler

Çarşaba’nın habercisi

Şu sıralar “Wednesday”den başka bir şey düşünemiyoruz. Durum böyle olunca bu gotik karaktere hayat veren Jenna Ortega’yı da mercek altına almamız şart oldu!

Yazı İrem Naz Güvel

 

Disney yıldızı

27 Eylül 2002’de doğan Jenna Ortega, terazi burcu.

Oyuncu Meksika ve Porto Riko kökenli.

Oldukça kalabalık bir aileden geliyor. 3 kız kardeşi ve 2 de erkek kardeşi var.

Kaliforniya’da bir devlet okuluna gittikten sonra liseyi evde tamamladı.

Disney o ve diğer dizilerinde yer alan oyunculara jest yapmak için bir mezuniyet balosu düzenlemiş. Ancak Jenna, bu balonun oldukça garip olduğunu ve tam anlamıyla eğlenemediğini itiraf ediyor.

 

Yaşı küçük, yeteneği büyük

6 yaşında oyunculuğa merak saldıktan sonra kariyerine 9 yaşındayken başladı.

Asıl keşfi, annesinin bir arkadaşı sayesinde oldu. Jenna’nın annesi, onun bir monolog okuduğu videoyu Facebook’ta yayınlamış. Bunu gören arkadaşı da videoyu bir oyuncu ajansına gönderince Jenna’nın oyunculuk macerası başlamış.

“Jane the Virgin”, “Iron Man”,  “You” ve “Scream” gibi birçok projede rol aldı.

 

“Wednesday” serüveni

Jenna, korku filmi “X”i çekerken Zoom üzerinden “Wednesday” seçmelerine katılmış.“‘Wednesday’ için yönetmen Tim Burton ile buluştuğumda yüzümde protez büyük bir kesik ve saçımda da yapay kan ve ter vardı. Üstelik 24 saatten fazla süredir de ayaktaydım. Zoom’a girdim ve beni görünce güldü. Sevecen olduğunu düşündüm” diye anısını paylaşıyor.

Dizinin çekimleri başlamadan iki ay önce, haftada iki kez çello dersi almaya başlamış. “Muhtemelen şu an çok iyi çalamıyorum çünkü evden uzaktayım. Ama bu devam etmek istediğim bir şey. Çello çalan herkese büyük saygım var. Bence çok hoş bir enstrüman” diye aynı Wednesday gibi çello çalmayı sürdüreceğini söylüyor.

Şu sıralar Instagram ve TikTok’ta karşımıza çıkan Wednesday dansının asıl mimarı Jenna’dan başkası değil. Oyuncu, 80’li yıllarda gotik kulüplerinde dans edenlerin videolarını izleyerek ortaya bu koreografiyi çıkarmış.

Dizide Marilyn Thornhill’i canlandıran Christina Ricci, 1991 yapımı “Addams Ailesi”nde Wednesday’i canlandırmıştı. Diziye Christina’nın katılacağı söylendiğinde Jenna, panik atak geçiriyormuş gibi hissettiğini söyleyip devam ediyor: “Korkmuştum. O gerçekten harika biri. Onunla tanıştığımda iyiydim ama ilk kez birlikte bir sahne çektiğimizde çok gerildim.”

 

Korku ustası

Sarkastik bir espri anlayışına sahip olduğunu söyleyen Jenna, bu yönünü Wednesday’e çok benzetiyor.

Ürkütücü olan her şeyin büyük bir hayranı! Bu sebeple gerilim ve korku fillerinde oynamaya eğilimi olduğunu söylüyor.

Küçükken çoktan ölmüş hayvanlara otopsi yaptığını açıkladı.

 

Çikolata aşığı

Bir çikolata aşığı ve çikolatalı dondurmaya bayılıyor.

Yemek programlarına ayrı bir zaafı var! Yemek yapmayı öğrenmek istediğinden sık sık bu programları takip ediyor.

Tüm zamanların en sevdiği Disney filminin “Aslan Kral” olduğunu açıkladı.

“Wednesday”, “Stranger Things”in tahtını devirmiş olabilir ama Jenna dizinin büyük bir hayranı. “Stranger Things” hakkındaki tüm teorilerini takip ettiğini söyleyen oyuncu, dizinin yeni sezonunu sabırsızlıkla bekliyor.

Setin yorgunluğundan kurtulmak ve rahatlamak için fırsat buldukça yazıyor. “Her zaman yazıyorum, ne olursa olsun yazacağım. Deneme ya da senaryo fark etmiyor. Gevşemek için harika bir yol” diyor.

Yorum Yapın