Genel Manşet Ünlüler

Büyücülükten müzisyenliğe

Gavin Leatherwood’un 10 parmağında 10 marifet. Başarılı oyuncu şimdilerde ilk EP’si üstünde harıl harıl çalışıyor.

İrem Naz Güvel

Nick defteri kapandı

“Chilling Adventures of Sabrina”nın Nicholas Scratch karakterini unutmak neredeyse imkansız. Dizide görünür görünmez Nick’in hayranı olduk. Ona hayat veren Gavin’ın bunda büyük bir payı var. Karizmasıyla hem Sabrina’nın hem de bizim kalbimizi kazandı. Dizi geçtiğimiz aylarda final yapıp veda edince, Gavin’ı bir daha hangi projede görürüz diye düşünmeye başladık. Oyuncu beklediğimizden de kısa bir zaman sonra yeni projesiyle döndü. Ancak oyuncu olarak değil, müzisyen kimliğiyle sevenleriyle buluşmayı planlıyor. Gavin’ı takip edenler onun müzik aşığı olduğunu bilir. Sosyal medyada sık sık şarkı söylediği videoları paylaşıyor. Hatta “Sabrina”nın soundtrack’i için şarkı seslendirmişliği bile var. İşte şimdi bu aşkını resmileştiriyor. Bunun da ilk ürünü yayınladığı “Just For Tonight” single’ı oldu.

Müzikle ilk tanışması

“Just For Tonight” oldukça sakin ve Gavin’ın ses tonuna yakışır bir ezgiye sahip. Üstünde sıkı çalıştığı ilk EP’nin 12 şarkıdan oluşacağı açıklandı. Çıkış tarihi net bilinmese de bu yıl geleceği söyleniyor. Gavin 14 yaşından beri müziğin hayatının bir parçası olduğunu belirtiyor. “Sanırım ilk defa bir gitarı elime kızları etkilemek ve benden hoşlanmalarını sağlamak için almıştım. Sonra bu daha fazlasına dönüştü. Müzik bana savunmasız olmayı ve insanlara bir şeyler hissettirme fırsatı verdi” diye müziğin ondaki yerini anlatıyor.

Indie müziğin hastası

Gregory Alan Isakov, Shakey Graves ve Rayland Baxter gibi country müzisyenlerinden ilham alıyor. “Indie ve Indie-Folk türlerine biraz daha eğilimli olduğunu söyleyen Gavin, herkesin kendine has bir müzik inanışı olduğuna inandığını şu şekilde aktarıyor; “Bir enstrümanın önünde düşüncelerinizle yeterince uzun süre oturduğunuzda, bir yerlere gitmeye başlıyorsunuz. Nereyse giderseniz gidin o kişi sizsiniz. Çalmaktan ve kendimi duymaktan zevk aldığım bir şey yaratmayı hedefliyorum.”

Ross’un en büyük fan’ı

“Sabrina” setindeki tek müzisyen Gavin değildi. Harvey’e hayat veren Ross Lynch’in müzisyen yönünü bilmeyen yok. İki oyuncunun bu ortak sevgisi onları bir araya getirmiş ve zaman zaman eğlencesine şarkı bestelemişler. “Herhangi bir şekilde kaydetme veya birlikte çalışma niyeti olmadan işler yaptık. Ross çok yetenekli. Onun etrafında olmayı seviyorum” diye Ross’a olan hayranlığını dile getiriyor.

İlişki durumu: Gitar

Gavin’ın müziğe aşık olduğunu söylerken dalga geçmiyorduk. Bir röportajında oyuncuya şu anki ilişki durumu sorulduğunda gitarının bir tür kız arkadaşı gibi olduğunu açıklamıştı. “Çok fazla müzik üstünde çalışıyorum. Sadece bu müzik albümü üzerinde çalışıyorum ve o benim ana aşkım” diye müziğe aşkını ilan ediyor.

Sabrina ile yeniden

Gavin geçtiğimiz aylarda Sabrina ile bir projede çalıştı. Ama bahsettiğimiz Sabrina cadı olan değil, şarkıcı Sabrina Carpenter. Oyuncu, Sabrina’nın Olivia Rodrigo’ya cevap verdiği düşünülen şarkı “Skin”in klibinde oynadı. Klipte Gavin ve Sabrina oldukça şirin bir çift olarak karşımıza çıktılar.

 

Yorum Yapın