Manşet Ünlüler

Bul derdimize bir çare

Her zaman güler yüzüyle karşımıza çıkan Camila Cabello uzun süredir Obsesif Kompulsif Bozukluk ile mücadele oluyor. Şarkıcı yaşadıklarını, aynı hastalıkla mücadele edenlere yol göstermesi için paylaştı.

 

OKB ile mücadele

Camila Cabello denilince aklımıza hemen sempatik tavırları ve kocaman gülümsemesi geliyor. Ancak şarkıcı hayatının görünmeyen kısmının çok da tozpembe olmadığını itiraf ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ise Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) ile mücadele ettiğini açıklamıştı. Günümüzde birçok kişi yaşları fark etmeksizin bu rahatsızlıkla mücadele ediyor. Camila, OKB’nin farklı şekilde hayatını etkilediğini, onda obsesif düşünceler ve takıntılı davranışlar sergilemesine neden olduğunu söyledi. “Sanki aklım bana oyun oynuyor gibi hissediyordum. Hayatımın hiç iyi olmadığına dair acı dolu düşüncelere sahip oluyorum” diyen şarkıcı uzun bir süre hastalığını saklamak zorunda kaldı. Çünkü ilk başta bu hastalığa sahip olduğu için utanç duyuyormuş. Sonunda yaşadıklarını sevenleriyle paylaştığı için oldukça rahatlamış. Artık OKB’ye sahip olmanın ve profesyonel destek almanın utanılacak bir yanı olmadığını öğrenmiş.

 

Kontrol manyağı olma!

Camila hayranıysan, şarkıcının aynı zamanda anksiyeteyle olan mücadelesini de muhtemelen biliyorsun. 2020’de yaşananlar onun kaygısını hızla arttırmış ve hayranlarıyla nasıl bağlantı kuracağını bulmasını zorlaştırmış. Oysa ki Camila sevenleriyle iletişim kurarken oldukça rahat görünen biri. Bu durumun üstesinden gelmek için yine yaşadıklarını paylaşma gereği hissetmiş. Verdiği bu mücadelenin sonunda, kaygının kontrolümüz dışındaki şeylere odaklandığını ve bizim isteğimiz dışında yaşanan pek çok şey olduğunun bilincinde olmamız gerektiğini söylüyor.

 

Kaygılarını sırala!

En küçük şey yüzünden bile kaygılanan Cami, onun için gerçekten işe yarayan bir başa çıkma yolu bulmuş. “Son zamanlarda korktuğumda veya bunaldığımda, kontrol edemediğim şeyleri yazıyorum. Kontrol edemediğim şeyler ise gelecek, pandeminin geleceği, diğer insanların davranışları, başkalarının bana veya diğer insanlara nasıl davrandığı” diyor. Bu listeye bakmak korkutucu olsa da, Camila her şeyi yazarak kendine bir çıkış yolu buluyor.

 

“Sizinleyim!”

“O korkuya kapıldığımda, nasıl tepki vereceğimi ve kontrol edebileceğimi artık biliyorum. İster evimde, ister sosyal medyada veya işe gittiğimde, bugün dünyada nasıl görüneceğimi kontrol edebiliyorum. Bugün sevip sevmeyeceğimi ve kibar olup olmadığımı bilebiliyorum” diyen Cami, kontrol edebileceği olumlu şeylere odaklanıyor. Başarılı şarkıcının bu yöntemini sen de hayata geçirebilirsin. “Bana gerçekten yardımcı oldu ve umarım size yardımcı olur. Size tüm sevgimi, şifamı ve şefkatimi gönderiyorum. Sizinleyim” diye destek mesajını iletiyor. İşte duymamız gereken buydu Camila!

 

Camila’ya güven

Fifth Harmony’deki ilk günlerinden günümüze, Grammy’e aday gösterilen bir süper yıldız olarak Camila, her zaman kalbinden geçenleri söyledi. Bu kadar güvenilir bir ilham ve tavsiye kaynağı olmasının nedenlerinden biri de bu. Sanki bir yakınınmış gibi ne zaman ihtiyacın olursa, onun açık ve dürüst olacağına güvenebilirsin.

 

Yorum Yapın