Manşet Ünlüler

Bu şarkılar kimin?

Sanatçılar sık sık eski sevgilileri veya partnerleri hakkında şarkı besteliyor. İşte şarkıcıların başka ünlüler hakkında yazdığı söylenen 6 şarkı.

One Direction

Hangi şarkı?: “Perfect”

Kime yazıldı?: Taylor Swift

One Direction, “Perfect” şarkısını çıkardığında, bunun Harry’nin Taylor Swift ile olan ilişkisi hakkında olduğu açık görünüyordu. Harry’nin söylediği, “Her dışarı çıktığımızda kameraların yanıp sönmesini seviyorsan ve hakkında ayrılık şarkılarını yazacak birini arıyorsan” kısmı oldukça manidar. Ufak bir detay da, şarkının klibi Taylor ve Harry’nin birçok kez fotoğraflandığı New York’ta çekildi.

Miley Cyrus

Hangi şarkı?: “7 Things”

Kime yazıldı?: Nick Jonas

Miley, bu şarkının eski sevgilisiyle ilgili olup olmadığını hiçbir zaman onaylamadı veya reddetmedi. Hafızaları biraz tazeleyelim, Miley ve Nick 2006 ve 2008 yılları arasında sevgiliydi. Şarkının klibi, bu ilişkiye dair birçok ipucu barındırıyor. Özellikle klibin çok kısa bir bölümünde, Miley’nin Nick ile bir fotoğrafını Nick’in yüzünü kapalı bir şekilde tuttuğunu görebilirsin!

Ed Sheeran

Hangi şarkı?: “Don’t”

Kime yazıldı?: Ellie Goulding

Ed’in bu parçası ilişkideyken manipüle edilmek ve aldatılmak hakkında. Hayranlar, şarkıcının bu parçada Ellie Goulding’den bahsettiğine inanıyor. Çift, 2013’te bir ödül töreninde el ele görüntülendi ancak daha sonra Ellie’nin adı Niall Horan ile anılmaya başlandı. Ed, “Şarkıyı yazdığım an öfkeden kurtuldum” diyerek kin tutmadığını belirtiyor.

Taylor Swift

Hangi şarkı?: “Dorothea”

Kime yazıldı?: Selena Gomez

Ne zaman yeni bir Taylor şarkısı çıksa, Swiftie’ler tüm şarkı sözlerinin altındaki gizli anlamları çözmek için sözleri didik didik ediyor. Taylor’ın “Evermore” albümünde yer alan bu parçanın, Tay’ın en yakın arkadaşı Selena’ya yazıldığına dair bir sürü kanıt var. Şarkıda makyaj ve dergi satışından söz edilmesi, Selena’nın kendi makyaj markası ve birçok dergiye kapak olmasını aklımıza getiriyor. En önemlisi de şarkı ismini “Oz Büyücüsü” filmindeki Dorothy karakterinden alıyor. Bu film, Sel’in en sevdiği filmlerinden biri!

Jacob Sartorius

Hangi şarkı?: “We’re Not Friends”

Kime yazıldı?: Millie Bobby Brown

Jacob ve “Stranger Things” yıldızının çıktığı zamanı hatırlıyor musun? Çift, bir süre beraber olduktan sonra dostane bir şekilde ayrıldılar. Millie, Drake ile yakın arkadaş olduğunu söyleyip ondan erkekler konusunda tavsiyeler aldığını söylemesinin ardından, Jacob bu single’ı çıkardı. “Kızım, sana iyi bir tavsiyeden fazlasını vermek istiyorum” sözlerinin Millie’ye yazıldığına dair birçok söylenti dolaşıyor.

Hailee Steinfeld

Hangi şarkı?: “Wrong Direction”

Kime yazıldı?: Niall Horan

“Wrong Direction” şarkısı, adıyla kime yazıldığını çok açık bir şekilde belli ediyor. Hailee ve Niall eskiden çıkıyorlardı ve ayrılmalarının ardından Hailee, bu şarkıyı piyasaya sürdü. Şarkının adı, Niall’ın bir zamanlar yer aldığı One Direction’a doğrudan bir göndermede bulunuyor. Ayrıca sözlerde Hailee, erkek arkadaşının ona sadık olmadığını da ima ediyor.

Yorum Yapın