Egzersiz Fit Kız Manşet Ünlüler

Blackpink’in spor sırları

Son derece yetenekli olan Blackpink kızlarının fit vücutlarını fark etmemek elde değil. Rose, Jennie, Lisa ve Jisoo’nun yoğun programlarına rağmen kendilerini nasıl formda tuttuklarını öğrendik.

 

Jisoo

Yemek yemek en büyük hobilerinden olan Jisoo, spor yapmayı sevdiği pek söylenemez. Konu egzersiz olduğunda idol, grubun yoğun dans provalarına güveniyor. Daha fazla dans pratiği yaparak formunu koruduğundan ekstra spor yapmaya gerek olmadığını düşünüyor. Ancak zaman zaman Jennie ile hamak yogası da yaparak farklı egzersizleri deniyor. Jisoo sadece spor değil, diyet yapmaktan da hoşlanmıyor. Üç öğün yemek yediğini, sadece porsiyonlarını küçük tutarak formda kaldığını ekliyor.

 

Jennie

Fitness denilince hemen aklımıza Jennie geliyor. Bir röportajında, sağlıklı beslenmeye özen gösterdiğini ve kendini formda tutmak için egzersiz yaptığını açıkladı. Dans provaları onu formda tutsa da tek bir antrenmana bağlı kalmaktan yorulduğu için yoga ve pilatese yöneldi. Pilatesin ona ayrıca bir esneklik kattığını ve koreografileri daha rahat yapabildiğini de belirtiyor. İdol, tatildeyken bile spor yapmayı ihmal etmiyor. Diğer üyelerle karşılaştırıldığında Jennie yediklerine çok dikkat ediyor ve yiyeceklerini az tuzlu tüketmeyi tercih ediyor.

 

Rose

Biber ve havuç gibi sebzelerin en sevdikleri olduğunu söyleyen Rose, sevdiği lezzetlerin tadını çıkarırken sağlığını da göz önünde bulunduruyor. Jennie gibi o da pilates yapmadan duramıyor. İki günde bir pilates yapmaya çalışıyor. Bunun dışında hamak yogası ve dans provaları dahil olmak üzere pek çok egzersiz rutini var. Atıştırmalık tercihini, abur cubur yerine meyve ve sebzelerden yana kullanıyor. Rose formunu korumakta zorlanmadığını çünkü kolay kolay kilo almadığını bu yüzden de rahat rahat yemek yediğini açıklıyor.

 

Lisa

Dans makinesi Lisa, formda ve sağlıklı kalmak için dans provalarına güveniyor. Lisa’ya formunu nasıl koruduğu sorulduğunda, diyet yapmayı sevmediğini ve sıkı dans provalarının olduğu çalışma programının doğal olarak vücudunu iyi çalıştırdığını söylüyor. Dans etmenin vücut duruşunu iyileştirdiğini ve koordinasyonunu geliştirdiğini de belirtiyor. Rapçi, formunu dans ederek korusa da her gün bir detoks içeceği yudumlamayı ihmal etmiyor. Ayrıca “Blackpink House”un bir bölümünde boks antrenmanıyla da stresini attığını gördük. Güçlü dans hareketlerine bakıldığında, koreografisinin kalori yakıcı olduğunu görmek zor değil.

Yorum Yapın