Manşet Ünlüler

Blackpink dünya turunda

“Born Pink” dünya turnesine çıkan Blackpink, performs sanatçıları olarak ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha kanıtladı.

 

Özenle hazırlandılar

Geçtiğimiz yaz “Born Pink” albümünü piyasaya süren Blackpink, bu albümle birlikte bir dünya turnesine çıkacaklarını da müjdeledi. Bu yılın ikinci yarısına kadar sürecek olan “Born Pink” dünya turnesi, şimdilik Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Okyanusya’yı kapsayan 36 gösteriden oluşuyor. Turnenin kreatif direktörü Amy Bowerman, sahnenin tasarımını yaparken gösteriyi Blackpink’in asıl kimliğinin yanın sıra üyelerin bireyselliğini de yansıtmaya çalıştıklarını söylüyor. Uzun yıllar hatırlanacak bu turne 4 bölüm ve bir encore (geri dönüş) sahnesinden oluşuyor.

 

İlk bölüm

Konser, ekranda büyülü bir bahçenin gösterildiği bir video ile başlıyor. Video devam ederken, grup üyeleri sahnenin altındaki platformla sahnede görünüyor. Blackpink sırayla “How You Like That”, “Pretty Savage” ve “Whistle” gibi güçlü şarkılarıyla konserin fitili ateşliyor. Şarkıların ardından üyeler, seyirciyle etkileşim kurmak için şarkı söylemeye bir süre ara veriyorlar. Konuşma bölümü bittiğinde “Don’t Know What to Do” ve “Lovesick Girls” şarkılarını söyleyip kostüm değişikliği için sahneden ayrılıyorlar.

 

İkinci bölüm

Konserin ikinci perdesi, distopik benzeri bir ortamda ışıltılı elbiseler içinde poz veren üyelerin siyah beyaz bir videosuyla başlıyor. Grup, “Kill This Love”, “Crazy Over You”, “Playing with Fire” ve “Tally” şarkılarıyla sahneye geri dönüyor. Ardından en son çıkışları “Pink Venom” ile seyirci eğlenmeye başlıyor.

 

Üçüncü bölüm

Üçüncü bölümdeyse üyeler, solo olarak performanslarını sergiliyor. İlk sahneye çıkan üye Jisoo oluyor. İdol, solo performansında Camila Cabello’nun “Liar” şarkısını yorumluyor. Onun ardından Jennie, “You & Me” şarkısıyla sahne alıyor. Jennie’den sonraki isim olan Rose, “Hard to Love” ve “On the Ground” şarkılarını seslendiriyor. Son olarak sahneye Lisa çıkıyor ve sevilen iki şarkısı “Lalisa” ve “Money” ile ortalığı aleve veriyor.

 

Dördüncü bölüm

Solo performanslarından sonra üyeler, grup olarak sahnedeki yerlerini alıyor. Kızlar sahneye çıkmadan önce uzay temalı bir video gösteriliyor. Bu bölümde “Shut Down”, “Typa Girl”, “Ddu-Du Ddu-Du” ve “Forever Young” şarkılarını seslendiren grup, seyirciyle vedalaşarak sahneden ayrılıyor.

 

Geri dönüş sahnesi

Blackpink bis yapmak için son kez sahneye çıkıyor. Bu sefer ışıltılı kıyafetlerinin yerini, turnenin resmi tişört ve sweatshirtleri alıyor. “Yeah Yeah Yeah” şarkısını seslendirdikten sonra üyeler, seyirciden bir sonraki şarkılarını seçmelerini istiyor. Her turnede şarkılar değişiklik gösterse de genelde “Stay” veya “Boombayah” şarkılarını seslendiriyorlar. Konserin son şarkısı “As If It’s Your Last” ile grup hayranlarıyla vedalaşarak sahneden iniyor.

Yorum Yapın