Kore Manşet Ünlüler

Bir kremalı gazoz lütfen!

EXO kısa bir süre önce merakla beklenen albümleri “Exist”i yayınladı. Çıkış şarkısı “Cream Soda” ise grubun sürekli gelişen müzik kalitesini bir kez daha kanıtlıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 

  1. kez geri döndüler

EXO nihayet beklenen geri dönüşünü gerçekleştirerek Exo-L’leri mutlu etti. Grubun yedinci albümü “Exist”ten çıkan “Cream Soda”, aşık olmanın getirdiği heyecan verici ve bazen bunaltıcı duygularını ifade eden hareketli dans bir pop şarkısı. Cream soda yani kremalı gazoz, aslında dondurmalı gazlı bir içecek. Exo’nun şarkısında bu içecek bir metafor olarak yer alıyor. Bir çiftin romantik ilişkisini dondurma ve soda kombinasyonu ile paralellik kurarak şarkıda anlatıyorlar.

 

Kremalı sözler

EXO’nun bu bol köpüklü ve kremalı şarkısının sözlerine dalarak neler anlatmak istediğini detaylarıyla öğrenmeye ne dersin?

Aşkın başlangıcı: “Karıncalanmayı hisset, o ipeksi pürüzsüz kremada / Her girdap tadını derinleştiriyor”

Şarkı, üyelerin yeni bir ilişkiye başlamanın heyecan verici büyüsüne kapıldıklarını ve harika hissettiklerini anlatmasıyla başlıyor. Bu aşkın onları yavaş yavaş ele geçirdiği ve bir girdabın içinde kendilerini bulduklarını Baekhyun’un sesinden öğreniyoruz.

 

Özlem hissi: “Yanmış ve biraz umursamaz hissetmek / Daha azına razı olmayacağım”

Suho’nun söylediği bu kısım, üyelerin neredeyse susamış gibi sevgiye muhtaç olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca bu aşkı korkusuzca yaşamaya hazır olduklarını da ima ediyor.

 

Güçlü duygular: “Bu gerilim, çalkalanmış bir kola şişesi gibi / Sen gazlı bir içeceksin / Artık doğru düşünemiyorum”

Bu sözlerle yoğun aşk duyguları gazlı bir içecekle yani kremalı gazoz ile betimleniyor. Bu aşk heyecan verici, enerji dolu ve o kadar güçlü ki başka bir şey düşünemiyorlar.

 

Aşk sarhoşu: “Aşkın önünde sarhoşum bebeğim / Bunun sağlıklı olamayacak kadar iyi olduğunu biliyorum”

Romantik duyguların üyelerin başlarını döndürürken alaycı bir şekilde seçici olduklarını öne sürüyorlar. Ama bu aşkın harika hissettirdiğini, hatta sağlıklı olamayacak kadar iyi olduğunu da itiraf ediyorlar.

 

Aşkın esiri: “Kalbimi esir alan iştah etrafımı sardı”

Bir ilişkinin ilk aşamalarında var olan heyecan ve heves bu sözle aktarılıyor. Yaşadıkları derin ve güçlü duyguların altını çizerek bu aşka kendilerini kaptırdıklarını kabul ediyorlar.

Yorum Yapın