Manşet Ünlüler

Billie’nin dünyası

Cool kişiliğiyle Billie Eilish müziğiyle farklı ve bir o kadar da gizemli bir dünyaya davet ediyor. Ancak bu sefer biz onun saklı dünyasının kapısını aralıyoruz.

 

Favori dizisi

Billie de bizim gibi favori dizilerini birden fazla izlemeyi seviyor. Başarılı şarkıcı “The Office” dizisinin büyük bir hayranı. Diziyi baştan sona tam 14 kere izlemiş. Dizi hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıklıyor, “Dizi beni tüm gerçekliklerden uzaklaştırıyor. Benim için güvenli bölge. Her izlediğimde farklı bir ders öğreniyorum. İlk izlediğimde 12 yaşındaydım. Bugüne kadar öğrendiğim birçok şeyi ‘The Office’ sayesinde öğrendim.”

 

Dünyayı kurtarıyor

Küresel ısınma yüzleşmek zorunda kaldığımız en büyük sorunlardan biri. Billie de daha iyi bir dünya için küresel ısınmanın önüne geçebilmek her şeye elinden gelen tüm desteği sağlıyor. Bunun için de insanların daha az plastik kullanmaları konusunda çağrıda bulunuyor. “Keşke insanlar küresel ısınmayı göz ardı etmek yerine, ciddiye alsa. Dünyadaki milyon tane şeyi değiştirmek istiyorum” diye bu konunun üstünde durulması gerektiğine dikkat çekiyor.

 

Kraliçelerden ilham alıyor

Billie genç yaşına rağmen birçok sanatçıya yaptığı işlerle ilham olmayı sürdürüyor. Ancak o da kendi müziğini yaratırken büyük isimleri örnek alıyor. Özellikle şarkı söyleme tarzı konusunda Marina and the Diamonds, Lana Del Rey ve Nicki Minaj’dan çok etkileniyormuş. Onları çok sevdiğini ve neredeyse taptığını söyleyen şarkıcı ekliyor, “Bu sanatçıların farklı sesler çıkarma şekillerinden çok ilham aldım. Herkes Nicki Minaj’ın farklı sesler çıkarma kraliçesi olduğunu biliyor. Marina ve Lana için de aynı şey geçerli.”

 

Asla değişmeyecek

Başarılı şarkıcı saçı, kıyafetleri ve müziğiyle dikkat çekse de onu asıl öne çıkaran şey kişiliği. Olduğu karakterle ön planda olmaktan da gurur duyuyor. İşleri diğer herkesin yaptığı gibi yapmak yerine kendi yöntemiyle yapmayı tercih ediyor ve bunun hayattaki en iyi karar olduğunu belirtiyor. Kliplerinin birer sanat eseri gibi görünmesinin altında şarkıcının kendi fikirlerine bağlı kalması yatıyor.

 

Sahiplendi

Karantina başlangıcında Billie, eve ihtiyacı olan iki yavru köpeği başkalarına sahiplendirmek istemiş. Ancak köpekleri o kadar sevmiş ki içindeki köpek sevgisi kabarmış. Birini kendisi almış ve diğerine de yeni bir yuva bulmuş. “Harika ve tam zamanlı bir iş” olarak bu durumu değerlendiren Billie halinden oldukça memnun.

 

Yeni albüm geliyor

Billie ve Finneas’ın şu sıralar yeni albüm üzerinde çalıştıklarını duymayan yok. Gelecek albüm için çok heyecanlı olsak da, ikili koronavirüs dünya üzerinden yok olmadığı sürece albümü çıkarmayacaklarını açıkladı. Finneas, “Billie’nin albümü serseri bir COVID kaydı olmayacak. Herkesin sokaklarda dans ettiği albüm olmasını istiyorum” diye neden böyle ibr karar verdiklerini anlatıyor. Umarız koronavirüs bir an önce biter ve daha sağlıklı günlerde albümü dinleriz.

Yorum Yapın