Genel Manşet Ünlüler

“Ben Betty değilim!”

“Riverdale”in sevimli karakteri Betty’e hayat veren Lili Reinhart, karakteriyle karşılaştırılmaktan çok çekiniyor. Bununla ilgili endişelerini dinleyince oyuncuya hak vereceksin.

 

Betty dönemi

İtiraf edelim, “Riverdale”den önce kimse Lili Reinhart adını duymamıştı. O ve diğer oyuncuları bizimle tanıştırdığı için dizinin bizde ayrı bir yeri var. Lili, “Riverdale”de canlandırdığı Betty Cooper ile harikalar yaratıyor. Rolü kaptığını öğrendiğinde Lili kulaklarına inanamamış. “Kendime bir sosisli hazırlıyordum ve o sırada menajerim aradı. ‘Rolü kaptın. Artık Betty Cooper’sın!’ dedi. Gerçekdışıydı” diye öğrendiği ilk anı paylaşıyor. Ancak Lili’nin o sırada bilmediği şey, böylesine büyük bir rolün ona fazlasıyla sorumluluk getireceğiydi.

 

“Onun gibi sevecen değilim”

Dizi yayınlanmaya başlar başlamaz Lili’nin hayatı anında değişti. Sosyal medyada takipçi sayısı arttı ve neredeyse sokakta yürüyemez oldu. Her gittiği yerde insanlar onu Betty olarak seslenmeye başladı. “Bu çok çılgıncaydı. İnsanlar beni biliyormuş gibi görünüyordu. Ama onlar sadece karakterimi tanıyorlardı, beni değil. Aslında her şeyi göz önünde yaşayan biri değilim. Ben ve Betty oldukça aykırı karakterlere sahibiz” diye ayrı kişiliklere sahip olduklarını anlatıyor. İnsanların bu şekilde yaklaşmasından dolayı oyuncu, hayranlarıyla karşılaştığında onları hayal kırıklığına uğratmaktan çok korkmuş.

 

Kusurlarıyla mutlu

Betty iyi niyetiyle hep örnek bir karakter olarak gösteriliyor. Bu durum Lili’yi çok endişelendiriyormuş. Çünkü herkesin kusurları olduğu gibi onun da var. “İnsanlar Betty’i asla yanlış yapmayan, harika biri olarak görüyor. Ancak kimse bu şekilde yaşayamaz. Özellikle de ben. Biri gelip benimle fotoğraf çektirmek istediğinde tabii ki kabul ediyorum. Ama bazen kötü bir ruh hali içinde oluyorum. Böyle bir durumda ‘Hayranlarım beni Betty gibi heyecanlı görmedikleri için hayal kırıklığına uğrar mı?’ diye endişeleniyorum. Betty sevimli, masum ve insanlara sevgisini veren biri. Herkesle kolayca iyi geçinebiliyor. Ama ben öyle değilim” diye korkularından bahsediyor.

 

Eskisinden daha iyi

Oyuncunun Betty ile karşılaştırılması başlarda onu strese soksa da, şimdi kendini daha tecrübeli hissediyor. Daha iyiye gittiğini şu şekilde açıklıyor; “Hayranlarıma karşı her zaman mutlu ve minnet dolu olduğumu göstermeye çalışacağım. Çünkü Betty’i canlandırdığım için çok şanslıyım. Ama bunun yanında kendi hayatımı da yaşayacağım. Kendime her zaman Betty gibi enerjik olmadığımı hatırlatacağım. Eğer günüm kötü geçiyorsa ya da sadece evde kitap okumak istiyorsam öyle davranacağım. Çünkü ben Betty Cooper değilim.”

 

Ortak noktalarını açıkladı

Lili gerçek hayatında canlandırdığı karakter gibi olmayabilir fakat ikisinin ortak bir yanı var. Oyuncu sık sık depresyon ve anksiyete ile olan mücadelesinden bahsedip, aynı süreçleri yaşayanlara destek olmaya çabalıyor. Betty’nin de aynı şeyleri yaşadığına inanıyormuş. Onun güler yüzünün altında gün yüzüne çıkmayı bekleyen sorunları olduğunu dile getiriyor ve ekliyor; “‘Riverdale’in Betty’nin anksiyete ile mücadelesine yer vermesini takdir ediyorum. Çünkü ben de bunlarla savaşıyorum. Bu bağlamda sanırım ben Betty’im.”

Yorum Yapın