Genel Manşet Ünlüler

“Baş aşağı” olmadan önce

“Stranger Things”in yeni sezonu yaklaşırken, dizinin başlangıcından beri oyuncuların nasıl değiştiğine bir göz atalım.

Millie Bobby Brown

“Stranger Things” başladığında Millie henüz 12 yaşındaydı. Çok cesur bir hareketle saçlarını rolü için kazıttı. “Saçlarımı kazımam tüm hayatım boyunca yaptığım en güçlü hareketti” diyor. Millie’nin işine bu kadar çok sarılmasına hayranız.

Noah Schnapp

Noah yaz kampındayken Will rolüne seçildiğini öğrendi. Çekimlerin ardından tekrar kampa geri dönen oyuncu, dizinin büyük bir hit’e dönüştüğünün farkında değildi. Bir anda sadece kampın değil dünyanın en popüler çocuğu haline geldi.

Finn Wolfhard

Finn’in, “Stranger Things” serüveni hastalıklarla başlamış. Dizi için seçme kasetini kaydederken çok hastaymış ve neredeyse yataktan kalkamıyormuş. Ayrıca o zamana kadar gittiği birçok seçmeden eli boş dönünce oyunculuk hayallerini rafa kaldırmayı düşünmüş. İyi ki bunu yapmamış!

Gaten Matarazzo

Gaten’ın ilk başta Lucas için seçmelere katıldığını biliyor muydun? Dizinin yaratıcıları onu o kadar çok sevdiler ki, kişiliğini Dustin’i yaratmak için ilham kaynağı olarak kullandılar. Eğer Gaten olmasaydı, Dustin sadece birkaç repliği olan yan bir karakter olacaktı.

Caleb McLaughlin

Caleb genç oyuncular içinde en büyükleri. Diziye dahil olmadan önce “Aslan Kral”ın Broadway gösterisinde genç Simba’ya hayat verdi. Buradaki performansıyla tiyatroda büyük bir başarı yakalayınca kariyerine bu alanda ilerletmeye karar verdi. Öyle ki, bu yüzden neredeyse “Stranger Things”in seçmelerine katılmayacaktı. Neyse ki bu kararından kısa sürede vazgeçti.

Sadie Sink

Sadie, dizinin ikinci sezonunda ekibe dahil oldu. İşin ilginç kısmı, rolünü ufak bir yalan sayesinde kaptı. Yapımcılar Max rolü için kaykay tecrübesi olan birini arıyordu. Sadie de seçmelerde kaykay kayabildiğini söyledi. Gerçek şu ki, oyuncu kadroya katılmadan önce hiç kaykay kullanmamıştı!

Yorum Yapın