Manşet Ünlüler

Ayrılmaz ikili

Vanessa & Ashley  

Yıllar ve yaşadıkları onları hiç eskitemedi. Onlar hala sağlam dostluklarıyla ünlüler dünyasına örnek olmaya devam ediyor:)

Yazı: Fatma Karaca Meşe

Onlar gerçekten sağlam dost! High School Musical serisinin setinde tanışan ikili o günden beri hiç ayrılmıyor. Vanessa da aynı projeden Zac’le uzun süre birlikte olup ayrılmıştı. Onlar ayrıldıktan sonra da Ashley Zac ile görüşmeye devam etti. Hatta bir ara gittikleri bir tatilden epey samimi pozları çıkmıştı. İkili arasında sevgili söylentileri dolaşırken Ash, bunları yalanlayıp o dönemki sevgilisiyle el ele mutluluk pozları verdi. Vanessa da çıkan söylentilere inanmak yerine arkadaşına sonsuz güveni olduğunu onunla paylaştığı fotoğraflarla herkese gösterdi. Zac, Ashley’in çok yakın arkadaşıydı ve Vanessa’dan ayrılması bunu değiştirmemişti. Tabii Van da bunu anlayışla karşıladı. Bu sayede dostlukları hiç bozulmadı. Van Ashley evlenirken nedimesi bile oldu:) Üstelik Ashley, son günlerde yaptığı bir açıklamada yeni far paleti Goddess’de yer alan bir farın adını Van’a gönderme yaparak “Nessa” adını vermiş. Daha ne olsun? Böyle arkadaşlığı kim istemez ki? Peki böyle arkadaşlığın sırları neler dersin?

Aranıza kara kediler girmesin!

Van ve Ash’in arkadaşlığını derinlemesine araştırdık ve gerçek dostluğun tüyolarını kaptık:)

Söylentilere kulak asma

Her zaman dedikodular ve söylentiler olabilir. Arkadaşlığınızı bozacak bu tip durumlarda her söylenene inanmak yerine, birbirinizle konuşmanız gerekiyor. Çünkü dostluk, güvenle doğru orantılıdır. Güveniniz ne kadar tamsa dostluğunuz da o derece sağlam olur. Konuşmaktan ve sormaktan çekinmemelisin. Söylenenler yüzünden önyargılı olmakta doğru değil. Arkadaşını tarafsız bir şekilde dinleyip en doğru kararı sen vermelisin. Aranıza girmek isteyen kara kedilere fırsat verme:)

Sorunlarınızı yalnız konuş

Diyelim ki ona çok kızdın. Bu yüzden de konuşmak istemiyorsun. Ama yaşadığın şeyi de biriyle paylaşmaya ihtiyacın var… Aslında bu hepimizin yaptığı bir şey. Peki ne kadar doğru? Ona öfkeliyken bir başkasıyla paylaşacağın şeyler olumlu olmayabilir. Bu seni; onun arkasından konuşan bir duruma sokacaktır. Bu nedenle sorunun kiminleyse birebir onunla konuşman en iyi yöntem. Birbirinizi yanlış anlama sorununuz da olmaz. Yalnız bunu baş başa ve yüz yüze yapmanız gerekir. Daha yapıcı yaklaşmayı da unutma:)

Ekmek yasak!

Beklemekten daha kötü bir şey varsa o da ekilmektir! Sen sen ol, arkadaşınla aranın bozulmasını istemiyorsan onu keyfi bir sebeple son dakika ekme. Hele bunu haber vermeden hiç yapma:)

Sinirliyken karar verme

Aslında bu her şey için geçerli. Sinirliyken hormonlarımız bizi yanlışttığı için doğru karar veremeyiz. Bu sebeple arkadaşınla aranızda 3 dünya savaşı çıktığında sinirle sakın birbirinizi sosyal medya hesaplarından silip anlamsız atarlar yapmayın:) Planlarınızı ertelemeyi de düşünmeyin. Çünkü siniriniz geçip bittiğinde bunlar size yol, su, elektrik olarak olumsuz bir şekilde geri dönebilir:) En iyisi sakinleştikten sonra konuşmak.

Sevgilisiyle kanka ol

Arkadaşının sevgilisi, senin de arkadaşındır. O yakışıklı ikinizin arasını bozsun istemiyorsan iyi geçinmen gerekiyor. Aksi takdirde onlarla buluşamaz, sürekli çatışma yaşayacağın için birbirinize düşman olursunuz. Kankanı senin elinden aldığını düşünüp kıskanmaktansa üçünüz yakın olmayı deneyin. Ashley, Vanessa ve Zac tıpkı böyleydi:)

Kıskandırma!

Birbirinizi farklı bir kişiyle kıskandırmak çocukça bir hareket. Arkadaşın seninle aynı filme gitmek istemiyor diye, sinemaya başka bir kişiyle gidip bunu da onun gözüne sokarak fotoğraflar paylaşman hiç senlik bir hareket değil. Ertesi gün olacakları düşünebiliyor musun? Hem o sana aynı şekilde davransa, senin tepkin ne olur? Birbirinizle fikir ayrılığı yaşadığınız durumlarda ya da küstüğünüzde kıskandırmaktan kaçının.

Yorum Yapın