Genel Manşet Ünlüler

Ari kuyruklu yıldızı

“Don’t Look Up” filminde hem oyunculuk hem de şarkıcı yeteneklerini sergileyen Ariana Grande bir kuyruklu yıldız gibi iz bırakıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Yukarı bakma

Geçtiğimiz aylarda Netflix’te yayınlanan “Don’t Look Up” filmi hem konusu hem de oyuncu kadrosuyla hemen dikkatimizi çekti. Film, Dünya’yı yok edecek bir kuyruklu yıldızın yaklaşmakta olduğunu keşfeden ve insanları uyarlamaya çalışan iki gökbilimcinin trajikomik hikayesini anlatıyor. Başrollerini Jennifer Lawrence ve Leonardo DiCaprio’nun paylaştığı filmde Meryl Streep, Jonah Hill, Cate Blanchett ve Tyler Perry gibi yıldızlar da yer alıyor. Ariana Grande de bu muhteşem kadronun bir parçası. Şarkıcı filmde Riley Bina adlı ünlü bir pop yıldızını canlandırıyor. Yönetmen Adam McKay, Ari’nin dünyanın en büyük pop yıldızı olduğunu ve filmde de onun gibi büyük bir yıldız olan Riley karakterini canlandırmasının mantıklı olduğunu düşünmüş. Böylece onu kadroya eklemiş. Ariana filmin sadece 18 dakikasında görünse de, oldukça etkili bir imaj çiziyor.

 Şarkıyla ilham veriyor

Filmde bir dargın bir barışık aşıkları canlandıran Ariana ve rapçi Kid Cudi, “Just Look Up” şarkısını seslendiriyor. Şarkı, filmdeki kuyruklu yıldız felaketi yaşanmadan önceki son anlarda ikilinin aşkını anlatıyor. “Sadece yukarı bak / Saklanacak yer yok / Gerçek aşk ölmez / Sıkı tutar ve asla gitmene izin vermez” sözleri, gerçek aşkın gücünü ve onu görmenin ne kadar kolay olduğu hakkında ilham verici bir mesaj veriyor.

Doğaçlama yaptı

Yönetmen Adam, Ari’nin başarılı bir şarkıcı olduğunu bilse de, oyunculuk anlamında onun doğaçlama yeteneğinden etkilendiğini belirtti: “Onu Leo ve Jen ile ilk sahnesi için sete aldık ve repliklerini doğaçlama söyledi.” Ariana’nın sadece repliklerini değil, filmdeki performans sahnesinde şarkı sözlerini de doğaçlama söylemiş. “En iyi doğaçlaması şarkıyı ilk kez söylediği zamandı. ‘Hepimiz öleceğiz / Şu pislik haberleri kapat’ ile ilgili tüm o şeyleri ekleyen oydu. Duyduğum ikinci anda, ‘Bu filmde olacak’ dedim” diyen yönetmen, oyuncunun performansının filmdeki en sevdiği anlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Jen’in Ari hayranlığı

Filmde Ari’nin büyüsüne kapılan biri de Jennifer Lawrence. Şarkıcı ile tanışmasını “Şok edici” olarak yorumlayan oyuncu, Ariana’nın şarkılara hayran olduğunu dile getirdi ve ekliyor: “Kendimi bir radyo yarışması kazananı gibi hissettim. Sadece onunla nasıl konuşacağımı bilmiyordum. Bu yüzden elimden gelenin en iyisini yaptım. Müthişti.”

Hayalindeki rol

2022 Ariana’nın yılı olacak görünüyor. Çünkü şarkıcının en büyük hayallerinden biri gerçekleşti. Ari, ünlü Broadway müzikali “Wicked”ın film uyarlamasında Glinda karakterine seçildi. Elphaba’nın nasıl Batı’nın Kötü Cadısı’na dönüştüğünü anlatan filmde şarkıcıya Cynthia Erivo eşlik edecek. Ariana’nın “Hayalimdeki rol” dediği Glinda’yı oynamasını heyecanla bekliyoruz.

Yorum Yapın