Manşet Ünlüler

Altın bilet onun

Timothée Chalamet, ikonik roman karakteri Willy Wonka’nın gençliğini oynamaya hazırlanıyor. Tatlı komasına gireceğimiz kesinleşti!

Yazı İrem Naz Güvel

Rakiplerini solladı

Roald Dahl’ın klasik çocuk kitabı “Charlie ve Çikolata Fabrikası”nın, en meşhur karakteri Willy Wonka’nın gençliğini anlatacak filmi için hazırlıkların devam ettiğini biliyorduk. Hatta görüşülen isimler arasında Ryan Gosling, Donald Glover, Ezra Miller ve Tom Holland da vardır. Uzun süren arayışlarından ardından Willy Wonka’yı canlandıracak o şanslı isim nihayet netleşti: Timothée Chalamet. İtiraf edelim oyuncu seçmeleri devam ederken içten içe Timothée’nin bu rolü kapmasını istiyorduk. Çünkü bu başarılı oyuncunun, karaktere oldukça farklı bir yorum getireceğine eminiz.

Çikolata kralı

Willy Wonka’yı tanımayan yoktur ancak kısaca ondan bahsetmekte yarar var. O, “Charlie ve Çikolata Fabrikası”nda önemli bir yere sahip olan çikolata fabrikasının eksantrik sahibi. Aynı zamanda Loompaland’daki düşmanlardan kurtardığı ve şimdi şekerlerini yaptığı kısa insanlar olan Umpa-Lumpalar’ın da koruyucusu. Gelecek filmin, Wonka’nın gençlik yıllarına odaklanacak bir müzikal olacağı açıklandı. Bu durumda Timothee’nin dans ve şarkı yeteneklerini de keşfedeceğiz.

Johnny ile kesişmeler

Bu ikonik karakteri daha önce 1971 yapımı film uyarlamasında Gene Wilder canlandırırken, Johnny Depp de 2005 uyarlamasında ona hayat verdi. Her iki Willy de izleyicilerin kalbinde ayrı bir yere sahip. Timothée’nin de bu başarılı oyuncular gibi rolünün hakkını vereceğine şüphemiz yok. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Timothée, bir Super Bowl reklamında “Makas Eller” filmindeki Edward Scissorhands karakterinin oğlunu canlandırdı. 1990 yapımı filmde Edward rolünü Johnny oynamıştı. Bu reklamın Timothée’nin Wonka rolünü kapmasında etken olduğu da söyleniyor.

“Fransız” kaldı

Başarılı oyuncu şu sıralar çok yoğun olduğu için filmin çekimlerine ne zaman başlanılacağı bilinmiyor. Ancak kısa bir süre içinde Timothée’nin yeni filmini izleme şansını yakalayacağız. Aslında geçtiğimiz yıl vizyona girmesi beklenirken, pandemi şartlarıyla bu yıla ertelenen “The French Dispatch”, ilk kez bu ay Cannes Film Festivali’nde izleyicinin karşısına çıkacak. 20. yüzyılda Fransa’sında geçen film, The French Dispatch isimli bir dergide yaşananları anlatacak.

“Dune” vakti

Ayrıca Tim, epik bilim kurgu uyarlaması “Dune” için geri sayımda. Hem de başrolünü Zendaya ile paylaşıyor. Film, gezegenlerin hanedanlar arasında bölündüğü ve bir imparator tarafından yönetilen bir evrende, soylu bir ailenin varisi olan Paul Atreides’in hikayesini takip ediyor. Tim, Paul Atreides olarak izleyeceğimiz filmin bu sonbahar vizyona girmesi planlanıyor.

 

Yorum Yapın