Genel Manşet Müzik Ünlüler

Aklımızı okuyor

Conan Gray’in yeni şarkısı “Telepath”da eski sevgilisine söyleyecek bir çift lafı var. Eski aşkının aklını okuduğunu ima ettiği şarkının sözlerini didik didik ediyoruz.

Yazı İrem Naz Güvel

Telepatik güçler

“Telepath”, Conan Gray’in yakında çıkacak olan ikinci stüdyo albümünden yayınladığı üçüncü single. Elektro-pop türündeki şarkı, Conan’ın ilk albümü “Kid Krow” ile benzerlikler taşırken, aynı zamanda albümde yer alması beklenen önceki iki single’ı “Astronomy” ve “People Watching”in hareketli synth melodileriyle de karşılaştırılıyor. Şarkı, duyguları arasında gelgitler yaşayan Conan ile onun ayrılık sonrası mutluluğunu kıskanan eski sevgilisinin ilişkisini merkeze alıyor.

 

Sözler:

“O cümleyi bitirme bile bebeğim

Bunun nasıl bittiğini zaten biliyorum

‘Ayrıldık’ diyorsun, ne ayıp

Arkadaş kalmak bile istemiyorum”

Anlamı:

Conan, sevgilisinin ondan ayrılmak istediğini, daha o söylemeden bunu bildiğini ima ediyor. Aynı zamanda bu sözler, “The Cut That Always Bleeds” şarkısındaki “Artık seni sevmiyorum / Daha önce duyduğum beş kelime” sözleriyle de benzerlikler taşıyor.

Sözler:

“Bu sadece sensin, sen sadece çok tahmin edilebilirsin

Orijinal bir şey deneyemez misin?

Eski haber, yeniden kullanılmış, bu yüzden ağlamıyorum”

Anlamı:

“Sen çok tahmin edilebilirsin” ve “Eski haber, yeniden kullanılmış” sözlerinde şarkıcı, aşık olduğu kişinin düzenli olarak onu terk ettikten sonra tekrar onunla barışmaya çalıştığını ve bu ayrılıklarında da, kendisine geri döneceğini tahmin ediyor.

Sözler:

“Geçmişte olduğu gibi geri dönüyorsun

Evet, bir his var

Bana taslaklarda bırakman gereken çöpleri göndereceksin”

Anlamı:

Sürekli ona geri döndüğü için Conan, sevgilisini “tasmalı bir sevgili” olarak tanımlıyor.

Sözler:

“Şimdi can sıkıntısı vurduğu zaman

İşte kapımdasın

Sarhoş ve benden bir öpücük istiyorsun”

Anlamı:

Eski sevgilisi, Conan’a onunla barışması için yalvarıyor gibi görünüyor. Ayrıca bu bölüm, şarkıcının “Maniac” şarkısındaki “Tek başına kapıma geliyorsun / Bir kürek ve bir gül ile” sözlerini referans alıyor.

Sözler:

“Ama bahse girerim, bahse girerim, bahse girerim, bahse girerim

Ağladığımda seni arayacağım, evet

Bahse girerim, bahse girerim, bahse girerim, bahse girerim

Mükemmel zamanda dönüş

Ve seni denemekten alıkoymayacağım”

Anlamı:

“The Cut That Always Bleeds” ve “Lookalike” şarkılarında olduğu gibi Conan, sevgilisinin ona geri dönme çabalarına karşılıksız kalmayacağını ve ona bir şans daha vereceğini itiraf ediyor. Karışık duygular ve zor ilişkiler, Conan’ın şarkılarının ortak teması. Özellikle bu kısım, şarkıcının sevgilisiyle olan sağlıksız ilişkisini özetliyor; Tekrar tekrar incitiliyor ama yine de onlara geri dönüyor.

Sözler:

“Devam ettiğimi göreceksin ve gitmiş olmamdan nefret edeceksin”

Anlamı:

Conan, eski sevgilisinin hayatına devam etmesinden hoşlanmayan ve aniden onlara geri dönmeye çalışanlardan bahsediyor. Bahsi geçen eski sevgili, ayrılığın ardından Conan’ın yola devam ettiği için onu kıskanıyor ve bunun sonucunda onu geri istediğine karar veriyor.

Yorum Yapın