Genel Manşet Röportaj Ünlüler

Ajanlar iş başında

Ailelerinin casus olduğunu keşfeden ve onları kurtarmak için harekete geçen kardeşlerin macerasını anlatan “Spyders” dizisinin oyuncuları Kim Or Azulay, Amit Hechter, Yonathan Gotlib ile bir araya geldik.

Röportaj İrem Naz Güvel

 

Karakterinizden bahseder misiniz?

Kim: Nikki, herkesin kendinden bir parça bulabileceği bir kız. Futbol takımının koçu ve tam bir erkek fatma. Sevdiklerine çok değer veriyor ve ailesini her zaman ilk sıraya koyuyor. Cesur, nazik ve zeki bir kız ama konu erkekler olunca biraz utangaç;)

Amit: Daniel, kardeşlerden en büyüğü. Bir gamer, biraz utangaç aynı zamanda biraz da nerd. Ebeveynlerine ve küçük kardeşlerine çok değer veriyor ve elinden geldiğince sorumluluk almaya çalışıyor. Endişelerine ve korkularına rağmen vakti geldiğinde her zaman günün kurtarıcısıdır.

Yonathan: Ailenin en komik üyesi ve kardeşlerin en küçüğü Tommy Fisher’ı oynuyorum. Tommy komik, zeki ve tiyatro ve oyunculuktan hoşlanıyor.

Birbiriniz hakkındaki ilk izlenimleriniz neydi?

Kim: Oyuncularla tanıştığım ilk andan itibaren onlarla iyi arkadaş olacağımızı hissetmiştim. Ama bu kadar yakın olmayı açıkçası hiç beklemiyordum. Onları tüm kalbimle seviyorum ve onları kendi ailemin bir parçası olarak görüyorum.

Amit: Kim ve ben seçmeler sırasında tanıştık ve hemen arkadaş olduk. Diziyi çekmeye başladığımızda Jonathan’la tanıştık ve ilk günden itibaren üçümüzde de kardeş gibiydik. Kardeş sevgisi, kahkaha ve özen. Birlikte her gün eğlendik ve kelimenin tam anlamıyla birbirimizin ailesi olduk.

Yonathan: Kim ve Amit’i “Spyders”tan önce tanıyorum. Amit ile beş yıl önce bir dizide tanışmıştık ve yine beş yıl önce Kim ile bir reklamda yer almıştım. Dizi sayesinde onlarla her gün takılmak çok eğlenceliydi.

Siz ailenizin ajan olduğunu öğrenseniz nasıl tepki verirdiniz?

Kim: Önce çok şaşırırdım. Sonra gerçekten neler olup bittiğini araştırır ve belki onlara katılmak isterdim. Evet, aynı Nikki gibi.

Amit: Muhtemelen kalakalırım, şok olurdum, birkaç dakika kıpırdamazdım. Sakinleştikten sonra, gerçekte ne yaptıklarını, amaçlarının ne olduğunu ve ne kadar süredir ajan olduklarını anlamaya çalışırdım. Ve sonra tabii ki onlara katılmak için bir plan yapmaya başlardım.

Yonathan: Nasıl tepki verirdim? Muhtemelen biraz şok olurdum ve sonra da uyumaya ya da başka bir şey yapmaya devam ederdim:)

Karakterlerinizle ortak özellikleriniz var mı?

 Kim: Evet tabi ki. İkimiz de güçlü kadınlarız. Liderlik becerilerimiz var ve ikimiz de kızların erkeklerin yaptığı her şeyi yapabileceğine inanıyoruz. Bu arada, erkek arkadaşıma ilk adımı atan bendim ve bence bu harika bir şey. İkimizde ailemize öncelik veriyoruz onları hem en yakın dost ve hem de ortak olarak görüyoruz.

Amit: Daniel’in en göze çarpan özellikleri: utangaç, korkak, nerd, gamer – benim ise tam tersi. Ama Daniel’in belirli durumlarla verdiği tepkiler benim o durumlarda vereceğim tepkilerin aynısı. Bu yüzden bazen benim gibi biraz da alaycı davranıyor ya da konuşarak bazı şeylerden sıyrılıyor. Yani, Daniel’ın tepkileri gerçek hayatta benim vereceğim tepkilere benziyor.

Yonathan: Şimdi Tommy’e pek benzemiyorum ama diziyi çekerden neredeyse tamamen Tommy’dim! Onu canlandırmak benim için çok kolaydı çünkü gerçekten oyunculuk yapmak zorunda değildim.

İzleyenlerin diziden neler almasını istiyorsunuz?

Kim: Aileleri ile birlikte güzel zaman geçirmelerini istiyorum. Bu günlerde ailelerin birlikte izleyebileceği çok fazla dizi yok ve bu dizi güzel ve kaliteli bir zaman geçirmek için çok uygun:)

Amit: Dizi temelde iki konu hakkındadır: aile ve çevre. Çevrenizdekilere ve ailenizle ilgilenmek ve göz kulak olmak bir beceri, izleyicilerin diziden almalarını istediğim şey bu. Ailenizin iyi durumda olduğundan emin olmak, onlara yardım etmek ve birbirlerinin yanında olmak. Çevrenizi daha iyi bir yer haline getirmek, kişisel olarak tanımadığımız insanlar için bile dünyanın herkes için daha güvenli bir yer olmasını sağlamak çok önemlidir.

Yonathan: İzleyicilerin ailenin ne kadar değerli ve önemli olduğu konusunda bir bakış açısı kazanmasını ve tabii ki çevreye özen göstermenin ne kadar önemli olduğunu öğrenmelerini isterim.

Sette başınıza gelen komik bir anınızı paylaşır mısınız?

Kim: Sette geçen her gün çok eğlenceliydi. Birini seçmek çok zor. Ama bence birlikte çektiğimiz ilk sahne: sadece birbirimize baktık ve sebepsiz yere gülmeden duramadık!

Amit: Kim, Yonathan ve ben birlikte ilk sahnemizi çektiğimizde çok güldük. İlk gün ,ilk çekim…Gülmeye başladık ve duramadık! Sakinleşmek için biraz ara verdikten sonra, önümüzdeki birkaç aylık çekimlerin ne kadar eğlenceli geçeceğini anladık.

Yonathan: Benim için en komik bir anlardan biri, Kobi Maimon’ın kusuyormuş gibi yapması ve çok komik sesler çıkarmasıydı. Gülmeyi bırakamadık ve herkes sakinleştiğinde ben hala duramadım! O kadar kötüydü ki yönetmen sahneyi bensiz çekmemizi istedi. Oops!

Pandemi bittikten sonra ilk ne yapmak istiyorsunuz?

Kim: Dünyanın dört bir yanında “Spyders” hayranları ile tanışmak ve güzel bir tatile çıkmak istiyorum.

Amit: Dünyayı dolaşmak, yeni yerler keşfetmek, daha önce gittiğim ülkeleri tekrar ziyaret etmek, kayak yapmak, muhteşem manzaralara tanık olmak ve tabii ki dünyanın dört bir yanındaki “Spyders “hayranları ile tanışmak istiyorum.

Yonathan: Pandemi bittiğinde sinemaya gidip elimden geldiği kadar çok film izlemek istiyorum.

Son olarak okuyuculara ne söylemek istersiniz?

Kim: Diziyi izlediğiniz ve bu kadar çok sevdiğiniz için çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum ve sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyorum!

Amit: Her şeyden önce, diziyi sevdiğiniz için çok teşekkür ederim! Dünyanın her yerinden mesajlar alıyoruz, her şeyi görüyor ve okuyoruz ve çok heyecanlıyız. Şovumuzun yeni sezonların yayınlanmasını bekleyen bu kadar çok insan olması muhteşem. Sizin için yeni sezonlar üzerinde çalıştığımızı bilmenizi isterim. Sizinle tanışmayı heyecanla bekliyoruz ve o zamana kadar güvende kalın ve kendinize iyi bakın.

Yonathan: Hepinize çok teşekkür ederim demek ve diziyi izlemeye devam edin lütfen J

Yorum Yapın