Ünlüler

Adrien Brody

alt

 alt“Piyanist” filmiyle birlikte hem Oscar ödülüne hem şana şöhrete kavuşan Adrien Brody’ i daha yakından tanımak ister misiniz? İşte A’dan Z’ye hakkında bilmek isteyecekleriniz.

 

 

 

 

 

 

Al Pacino’nun tahtına aday gösteriliyor. Onun daha genç ve zayıf hali.

Burcu: Oğlak

Cep telefonunu, arabasını, apartman dairesindeki eşyalarını satarak New York’tan ayrıldı. Bu şekilde Yahudi soykırımında her şeyini kaybeden bir adamın neler hissedebileceğini anlamaya çalıştı.

Çin falında burcu: Ejderha. 

Doğum Tarihi: 23 Aralık 1973

Evli değil.

Fotoğrafçılık yapan annesinin ismi Sylvia Plachy, babası Eliot Brody ise bir ressam. (Sanatçılık ruhu ona kimlerden geçmiş belli.)

Genç yaşlarda çok kötü bir motosiklet kazası geçirdi. O dönemi hayatının en zor anları olarak hatırlıyor.

“Harrison’s Flowers”, “Summer of Sam”, “King of The Hill”, “Angels In The Outfield”, “The Undertaker’s Wedding” ve “Vanity Fair” rol aldığı filmlerden bazıları.

Israrlı ve hırslı biri. Eğlenmeyi ve gece hayatını da seviyor. 

İlginç olan şu ki; Piyanist’in elemeleri için 400 kişi çağarıldı fakat kimse role uygun bulunamadı. Daha sonra “Harrison’s Flowers” filminden hatırlanan Adrian, Raman Polanski ile bir kahve içerek bu rolü kaptı. 

Jack Nicolson en sevdiği aktör.

“Kırmızı İnce Hat” filminde Sean Penn, John Travolta, Nick Nolte ve George Clooney gibi ünlü isimlerle birlikte oynadı. (Rolü küçüktü ama dikkat çekmesini sağladı.)

Lakabı: Güzel Çocuk.

Mary Tyler Moore’la birlikte “Annie McGuire” isimli bir sitcom’ da yer aldı.

New York, USA doğumlu.

On iki yaşındayken Amerikan Drama Sanatları Akademisin’ de eğitim almaya başladı. 

Önceden az da olsa piyano çalabilen Adrien, “Piyanist” filminde oynayabilmek için 6 hafta boyunca günde 4’er saat piyano dersi almak zorunda kaldı.

Polonya ve Macar melezi.

Roman Polanski’ nin yönettiği “Piyanist” filmindeki rolüyle “En iyi Erkek Oyuncu” dalında Oscar ödülü aldı. 

Sky isminde bir kız arkadaşı var DJ’lik yapıyor. 

Şu anda Los Angeles’ta yaşıyor.

“The Last Time I Committed Suicide” filminde Keanu Reeves ve Claire Forlani ile birlikte rol aldı. 

Uzunca bir süre diyet yaparak “Piyanist” filmi için zayıflaması gerekti. Menüsü ise; sabah 2 haşlanmış yumurta, öğlen 200 gr tavuk eti, akşam da bir parça balık ve sebzeydi.

Ünlü aktörün bundan sonraki çalışması Robert Downey Jr. , Mel Gibson ve Robin Wright Penn ile birlikte rol alacağı “The Singing Detective” filmi olacak. 

Yorum Yapın