Manşet Ünlüler

Adaletin koruyucusu

Justin Bieber altıncı stüdyo albümüne “Justice” adını vererek adaletin peşine düşüyor.

Pop’a döndü

Son albümü “Changes” ile R&B albüm denemesi yapmış, bir taraf albümü severken, bir taraf da Justin Bieber’ın eski şarkılarını özlemişti. Albümün yayınlanmasından kısa bir süre sonra Justin yeni şarkıları üstünde çalıştığını duyurdu. Gelecek albümün 2015’te çıkan ve büyük bir yankı bulan albümü “Purpose”ın daha derin ve devamı niteliğinde olacağını açıkladı. Nihayet Justin sözünü tuttu ve “Justice” ile pop köklerine geri döndü.

Yeni çağ başladı

Geçtiğimiz eylül ayında Justin “yeni çağ” paylaşımıyla albümün duyurusunu yaptı. Şarkıcının albüm üstünde çalıştığını bilsek de, bu kadar kısa sürede yayınlamasını hiç beklemiyorduk. Sadece biz değil, ekibi de aynı şeyi düşünüyormuş. Şarkıcı aralık ayında bir albüm değerinde malzemeye sahip olduğunu fark edip, albümü tamamlayacağını açıkladı.

“Müzik yalnız olmadığımızı hatırlatıyor”

Sadece elinde yeterli şarkıların olması değil, başka sebepler de Justin’in bu albümü çıkarmasında büyük bir rol oynamış. Şarkıcının bu albümdeki asıl amacını kendi ağızından dinleyelim; “Bu bozuk gezegende çok fazla yanlışın olduğu bir zamanda, hepimiz insanlık için şifa ve adalet istiyoruz. Bu albümü oluştururken amacım, rahatlık sağlayacak müzikler yapmak, insanların daha az yalnız hissetmeleri için ilişki kurabilecekleri ve bağlanabilecekleri şarkılar yapmak. Acı ve adaletsizlik insanları çaresiz hissettirebilir. Müzik, birbirimize yalnız olmadığımızı hatırlatmanın harika bir yoludur. Müzik, birbiriyle ilişki kurmanın ve birbiriyle bağlantı kurmanın bir yolu olabilir. Müzik yaparak adaletsizliği basitçe çözemeyeceğimi biliyorum ama bu gezegene ve birbirimize hizmet etmek için yeteneklerimizi kullanarak üzerimize düşeni yaparsak, birleşmeye çok daha yakın olduğumuzu biliyorum. Bu benim küçük bir rolüm. İyileşmeye devam edebilmek için adaletin neye benzediğiyle ilgili sohbete devam etmek istiyorum.”

Yeniden zirvede

Söz yazımı konusunda Justin yine inançtan ve tabii ki Hailey Bieber’dan ilham alıyor. Klasik pop’tan baladlara kadar birçok pop alt türünü albümde duymak mümkün. Hatırlarsan şarkıcı albümün “Purpose”a benzediğini açıklamıştı. Bunu “Off My Face”in şarkıcının “Love Yourself” parçasıyla benzerliğinden anlayabiliyoruz. Daniel Caesar ve Giveon’un yer aldığı “Peaches” parçası Billboard Hot 100 listesinde zirveye çıktı. Böylece şarkı, Justin’in Amerika’da yedinci bir numaralı ve zirvede çıkış yapan dördüncü single’ı oldu.

Yorum Yapın