Manşet Ünlüler

2022’nin en’leri

Bu yılın en’lerini senin için belirledik.

Yazı İrem Naz Güvel

 

En iyi klip

Lizzo – About Damn Time

Müzik sektörünün yerinde duramayan kızı Lizzo, “About Damn Time” ile büyük bir çıkış yakaladı. Şarkının klibinde Lizzo bir destek grubuna katılıyor. Daha sonra onu renkli kıyafetler içinde oradan oraya dans ederken görüyoruz. Klipte en sevdiğimiz bölüm, Lizzo’nun havuzun ortasında meşhur flütünü çalması oldu.

 

En iyi şarkı

“Unholy” – Sam Smith & Kim Petras

Sam Smith muhteşem geri dönüşünü Kim Petras ile gerçekleştirdi. İkilinin söylediği “Unholy” bir ihanet hikayesini anlatıyor. Sam şarkının deneysel ve kural tanımaz bir tarafı olduğunu, aynı zamanda bunun çok rahatlatıcı ve özgürleştirici bulduğunu da belirtiyor.

 

En iyi kadın sanatçı

Taylor Swift

Taylor neden mükemmel olduğunu, bu yıl yayınlandığı “Midnights” albümüyle bir kez daha kanıtladı. Albüm çıkar çıkmaz listeleri altüst etti.

 

En iyi erkek sanatçı

Harry Styles

2022’de Harry Styles üçüncü albümünü piyasaya sürdü. “As It Was” ve “Late Night Talking” gibi şarkıları bu yıl da bol bol dinleyeceğiz gibi görünüyor.

 

En iyi kadın oyuncu

Zendaya

“Europhia” iki yıl aradan sonra ikinci sezonuyla izleyiciyle buluştu ve yine tüm gözler Zendaya’nın üstündeydi. Oyuncu, Rue karakteriyle bir kez daha Emmy ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

 

En iyi erkek oyuncu

Jamie Campbell Bower

Jamie Campbell Bower’ı uzun zamandır tanıyoruz ancak bu yıl dünya çapında ünü yayıldı. “Stranger Things”in son sezonunda Vecna’ya hayat veren oyuncu, performansıyla ayakta alkışlandı.

 

En iyi düet

Charlie Puth & Jungkook

Charlie Puth ve BTS’ten Jungkook’un iş birliği yapmasını uzun zamandır bekliyorduk. Nihayete bu isteğimiz, bu yıl “Left and Right” şarkısıyla gerçekleşti.

 

En iyi grup

Måneskin

Eurovision sayesinde hayatımıza giren Måneskin,2022’de en iyi zamanlarını yaşadı. Öyle ki grup dünya turnesi kapsamında ülkemize de gelip muhteşem bir konser verdi.

 

En iyi dizi

Heartstopper

2022’de harika diziler yayınlandı. Ancak pandemi sonrası artık neşeli diziler izlemeyi özledik. Webtoon’dan uyarlanan “Heartstopper”, mutluluk salgılayan dizilerden biri.

 

En iyi film

“Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları”

“Fantastik Canavarlar” serisinin üçüncü filmi bu yıl vizyona girdi. İkinci filmin fiyaskosundan sonra “Dumbledore’un Sırları” ilaç gibi geldi. Üstelik Johnny Depp yerine Grindelwald’ı canlandıran Mads Mikkelsen da harika bir performans sergiledi.

Yorum Yapın