MyBlog

Vazgeçmem “evet” demelere

Ekşi Sözlük yazarlarından biri şöyle demiş “Hayır” için: “Yüzyıllardır insanların, söylenmesinin mi, işitilmesinin mi yoksa kabullenilmesinin mi daha zor olduğuna karar veremediği, olumsuzluk bildiren kelime…” Sertab Erener, “İncelikler Yüzünden” ile dile getirmişti, “Hayır”ın ne zor söylenebildiğini. Ben, bilsem de bazen üzüleceğimi, yüreğim asla kabul etmese de o anda, kıyamam hiç sevdiklerime; istemesem de “hayır” diyemem onlara hiç… Her ne kadar çok değerli psikologlar “hayır demeyi öğrenmelisiniz” diye buyursalar da, internet sitelerinde, kişisel gelişim kitaplarında “Hayır demenin bilmem kaç yolu” anlatılsa da sıra sıra, değişemiyor insan; özellikle sevdiklerine, aşık olduklarına, güvendiklerine, güvenini suistimal etse de, bir daha, bir daha güvenip hiç “hayır” diyemeyenlerdenim… Bilirim, beni, benim en az onları sevdiğim kadar sevenler, “evet” dediğimde hiç üzmezler. Saflık hali işte, yanıldığım da olur elbette. “Evet”lerim yüzünden gönülden yaralasa da bazıları, yine de “hayır”lar yeşermedi kalbimde. Hayatı geldiği gibi yaşamaktan hiç yorulmadan, elimin tersiyle hiç itmeden yaşadım rüyalarımı. Bu yüzden kimi zaman gerçek yaşamın “saf kızı” olsam da, aslında ben rüyalar aleminin “Mutluluklar Kraliçesi”ydim hep. Başımda papatyadan tacım, elimde kelebek asam, en güzel elbisemle salınarak dolaştım hayatı;) En keskin, net “Hayır”ları, çatık kaşlı gülmeyen suratlara, işaret parmağı hep yukarıda olan ellere bıraktım.

Hal böyle olunca.. Ta en başa, Ekşi Sözlük yazarının yorumuna geri dönecek olursak eğer, en zor olanı “Hayır” demek; işitmeyi ve kabul etmeyi ya çabuk öğrendim, ya hep böyleydim, ya da “hayır”ları işitmek ve kabul etmek her zaman daha kolaydı herkes için. Siz, bu üçünden hangisisiniz? Düşünün bir! Sevgilinize “Hayır” demek mi, ondan işiteceğiniz “Hayır”ı içinize sindirmek mi, yoksa bunu kabullenebilmek mi en zor olanı?.. Ben biliyorum yanıtınızı! Unuttunuz mu, “Evet”leri hiç bitmeyen “Mutluluklar Kraliçesi” olduğumu:)

Geçen&Bu ay
En heyecanlandığım: Heygirl yeni yaşını kutluyor, yepyeni bir yıla giriyor. 22 yıldır, her daim “Yaşamayı seviyorum” dedi! Trendlerden haberdar etti! Kimi zaman eksilen güvenleri tazeledi, kimi zaman en gerçekçi tüyolarıyla kızları başarıya kilitledi! Bu yüzden milyonlarca genç kızın hayatına dokunmaktan, onların “en iyi arkadaşı” olmaktan hiç vazgeçmedi! İyi ki doğdun Heygirl!

En beğendiğim: Makyajın olmazsa olmazı göz farları ve göz kalemleriyle, her gün bambaşka bakışlar yaratmak, modumuzu gözlerimizle anlatmak elimizde… Bu iki süper makyaj malzemesini umarım beğenmişsinizdir, tüm yaz neşe ile kullanın, kullandıkça da Heygirl’ü hatırlayın;)

Yorum Yapın