MyBlog

Vampir aşkına!

alt

alt

Vampir aşkına!
Fantastik hikayeleri çok severim. Vampirler, kurt adamlar, zombiler, periler, uçan atlar, ejderhalar o kadar ilginçler ki! Bu yüzden hiçbir fantastik filmi kaçırmam ve bulduğum her hayal gücü zengini kitabı okurum. Çünkü o zaman hiç gitmediğim gizemli bir dünyayı ziyaret etmiş olurum. Şu sıralar Edward ve Bella’nın aşkını anlatan “Alacakaranlık” kitabında kaybolmuş durumdayım.
Edward bir vampir, Bella ise narin bir kızcağız. İkili o kadar ilginç bir çift ki! Kana susayan bir vampir, yemeğine aşık oluyor, Bella da küçücük bir kuzu ama aslana vuruluyor. İşte, bu kitabı ve filmini bu kadar popüler hale getiren hikaye bu. Acaba Edward bir gün delirip, Bella’nın kanını içer mi? Hiç sanmıyorum çünkü Edward Bella’yı koruyabilmek için onunla görüşmemeyi bile göze alıyor. Onu deli gibi seviyor ama tehlikeli biri olduğunu düşündüğü için ilk başta Bella’yı kendinden uzak tutuyor. Hani hep platonik aşklarımızdan duyduğumuz “Sen bana fazla iyisin” lafı var ya, burada gerçeğe dönüşüyor:)
altHiç düşündün mü, gerçekten vampirler var olsaydı ve onlarla birlikte yaşıyor olsaydık. Mrtketlerde günlük kanlar satılıyor olsaydı, vampirlere özel gece partileri düzenlenseydi ve insanlar da onlarla birlikte eğlenseydi… Böyle bir dizi de var hemen ondan bahsedeyim; ismi “True Blood” hatta kitabı da “Gündüz Ölüsü” ismiyle ülkemizde yayınlandı. Bu hikayede insanlar ve vampirler birlikte yaşamaya çalışıyorlar. Bu biraz zor tabi ki ama bir yandan da çok eğlenceli.
Bazen sen de yaşadığın dünyanın çok sıkıcı olabildiğini düşünüyor musun? Ben öyle düşünüyorum. Havada uçan bir ejderha, yanından geçen boynuzlu bir at ya da konuşan bir kedi olmadıktan sonra her şey çok sıradan değil mi, sence? Belki de bu yüzden bu film kahramanlarını ve kitap karakterlerini çok seviyorum. Eğer bildiğin ve çok sevdiğin ilginç bir hikayen varsa, dinlemeyi çok isterim. Burada bir fantezi dünyası oluşturalım mı, ne dersin? Yaratıcılığını kullan ve bana fantastik bir kahramanın maceralarını anlat! Hayal gücü değiş tokuşu yapalım, bu dünyayı biraz daha ilginç bir hale getirelim:)   

 

İlgini Çekebilir:
alt

Rihanna’nın en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

 

Yorum Yapın