Tecrübeler, Hayat ve Biz

814 views Yorum yap

 

Hayat öyle yorucu, öyle kısa, öyle gıcık ve bir o kadar da tatlı ki… Bazı günler ölmek istiyorum, intihar edicem diye iç geçirdiğimiz oluyor.  Peki yarın sabah olmadığınızı düşünsenize, Allah gecinden versin!

Şimdiden birçok acılar görmüş, birçok problemleri atlatmış arkadaşlarımız olduğu gibi, dünyadan bir haber, kimseyi umursamayan arkadaşlarımız da var etrafta. Elinden geldiğince yaşamın her dakikasına bir anı sığdırmaya çalışan kişiler ne kadar şanslı.. Keşke onlar kadar iradeli olabilsem…

Her zaman derim.. Belki olmayacak bir gelecek için çabalıyoruz.  Belki bizim için çok önemli şeyleri önemsiz gibi görüp elimizin tersiyle itiyoruz. Belki birine güvenmememiz açıkca belliyken güveniyor ve sırtımızdan vuruluyoruz.  Ama biz genciz. Ne demişler ‘Bir musibet bin nasihatten iyidir.’ bu misalle yaşıyarak öğrenmeyi tercih ediyorum. Her ne kadar tedbirli olsak da aklımız başımıza böyle geliyor… Yanlışlarımızdan böyle kurtuluyoruz..

Büyüklerin tecrübeleri her zaman için önemlidir.  Bir kulaktan girip öbüründen çıkmasın. Benim edindiğim tecrübeye göre elbet bir bildikleri çıkıyor. Tabi bu onların her dediğini yapın demek değil. xD ama önemseyin işte..

Umarım hayat , hepimizi , rüyalarımızdan daha güzel bir yere sürükler…

Okuduğunuz için teşekkürler.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir