MyBlog

Tatil için kolay bavul hazırlama.

En tecrübeli yolcular büyük bir bavul yüküyle uğraşmak zorunda olmayanlardır. 🙂 bunun sırrı zekice bir bavul hazırlamaktan geçer 😀  peki nasıl mı?   anlatayım…

        Öncelikle doğru bavulu bulalım, bu bavul şık, boyutu uygun,  taşıması kolay ve tabi ki farklı olmalıdır.  Sonra ihtiyacınız olacak her şeyin bir listesini yapın, daha sonra listeyi gözden geçirerek gereksiz olan şeyleri çıkarıp unuttuğunuz veya lazım olacağını düşündüğünüz eşyaları ekleyin. Ardından, listeyi kontrol ederek listedeki bütün şeyleri bavulunuza koymak üzere yatağınıza koyun.

        Kıyafetlerinizi seçerken birbiriyle kullanmaya uygun ve gittiğiniz yerde giyebileceğiniz kullanışlı olan giysileri seçin. Yanınıza alacağınız takılarınızı ve ayakkabılarınızı da rastgele değil, mutlaka giysilerinize uyacak şekilde seçin. Sızıntı yapabilecek bakım malzemelerinizi plastik bir çantanın içine koyun ve ağzının sıkıca kapalı olduğundan emin olun, plastik kutudaki parfüm, bakım eşyası.. vs ve toka takı makyaj gibi malzemeleri ayrı ayrı koyun ki kolayca bulabilesiniz. 

         Eşyalarınızı dizerken kıyafetlerinizi kırışma olasılığı en az olandan en çok olana doğru sırayla dizin, düzgün bir şekilde katlayarak dizin. İç çamaşırlarınızı paketleyip götürülecek ayakkabıların içine sokun böylece hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de ayakkabılarınızın ezilip şeklinin bozulmasını engellersiniz.

        İyi tatiller… :* 

 

 

Yorum Yapın