Sinirlerimize Hakim Olmak

1339 views Yorum yap

‘gökyazar’ sinirlerimize hakim olmamız konusunda bişeyler yazmamı istedi ben de biraz araştırdım ve kendi düşüncelerimi de katarak bir yazı hazırladım. ayrıca bloglarımı takip ettiği ve yorum yaptığı için ona sonsuz teşekkür ediyorum 🙂 <3

    Öncelikle öfkeyi doğru ifade etme becerisi kazanmaya öfke kontrolü denir ve öfke kontrolünü sağlayan birçok yöntem vardır  doğru yöntem kişiden kişiye değişir. Bir ortama girdiğinizde sizi sinirlendiren ve ani bir sinirle dememeniz gereken şeyleri demenizi ve yapmamanız gereken şeyleri yapmanıza sebep olur ve sonrasında pişmanlık duyarsınız.  

    O ortamdaki sizi kışkırtan sebebi bulmalısınız buna çoğunlukla bir kişi neden olur. Ve sizi öfkelendiren bir durumla karşılaştığınızda bunu sadece bir problem olarak düşünüp isim koymaya çalışabilirsiniz isim koyduğunuz ve nedenlerini tamamen bildiğiniz bir problemi çözmek daha kolaydır.

    Şimdi problemi çözme aşamasına geldik. problemi çözmek için bulunduğunuz durumu yok sayın nefes alıp verin ve  unutmayın hiçkimse sizden daha önemli değil.  eğer mantıklı düşünür ve sinirlerinize hakim olarak düşünürseniz problemin üstesinden geleceksiniz 😉 🙂

Yorumlara isteklerinizi ve beğenip beğenmediğiniz yerleri yazarsanız çok sevinirim. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom

Renklerden gelen mutluluk

Sevgilinle buluşmaya giderken rahatlamak, en zor sınava çalışırken konsantre olmak, çevrendekileri etkileyebilmek… Hepsi çok kolay! Renkleri doğru yerde kullan, amacına ulaş!

Devamı   4544