Şehirde tatil modu

1175 views Yorum yap

Bakıyorum telaş başlamış! Melis çoktan hazırlamış tatil valizini. Simge’ler yola çıkmış bile… Duru ve Selin’ler anneleriyle gazete ilanlarından en uygun koşullu, en lüks tatil cennetini belirleme telaşında. Benan, Sude, Alya, Meyra çikolata kıvamında, ilk tatillerini yapmışlar da şehre dönmüşler bile. Sena, Berfin, Eyşan ve Azra, aile yazlığına çoktan kapağı atmışlar; gündüzleri güneş, deniz ve kumun tadını çıkartıyorlar, akşamları ateş başında şarkılar söyleyip eğlencenin dibine vuruyorlar.

Hande, Sinem, Aslı ve ben… Biz şehri tercih edenlerden. Bu yaz kolay kolay bir yerlere gidesimiz yok. Zaten havanın da yaza girme havası yok:) İstanbul sokaklarının, kış yorgunluğundan çıkmış boş kafelerin, şehre yakın en akla gelmeyecek günübirlik tatil yerlerinin, yüzde 50’lerin altında indirime girmiş mağazaların tadını çıkartasımız var bu yaz bizim.
Yeni açılmış alışveriş merkezlerini keşfe çıkıp, iğne atsan yere düşmeyecek bir sezon geçirmiş alışveriş merkezlerine dilediğimiz gün ve saatlerde gitmeyi düşünüyoruz.

Arkadaşlarla tekne kiralayıp Boğazın tadını çıkartmak, en lüks otellerin havuzlarında sosyetik takılmak, yemek, dil, diksiyon, enstrüman gibi hep yapmak istediğimiz, ama bir türlü fırsat bulamayıp ertelemek zorunda kaldığımız bir hobi kursuna gitmek var planlarımız arasında.

En kısa zamanda "Müze Kartı" alıp Topkapı Müzesi’ni, Dolmabahçe Sarayı’nı, Yerebatan Sarnıcı’nı gezesimiz, tarihle tanışasımız var.

Kısacası şehri "şehir gibi" yaşamanın tam zamanı şimdi! Yüzlercesince terkedilmiş, ama yüzlercesince yaşanmak için dört gözle beklenen, boş, doğal, samimi ve sıcak bir şehir! Bu yaz için planlarım biraz farklı! Şehrimde turist olmak için sabırsızlanıyorum.

En heyecanlandığım: Heygirl yaz özel sayısı Yaz Keyfi için söylediğiniz güzel sözlere çok teşekkürler. Heygirl.com.tr’deki yorumlar, yeni sayımızı hazırlarken bize nasıl da güç verdi, anlatamam!

En sabırsızlandığım: Molepd&Heygirl Kapak Kızı Yarışması için geri sayım başladı! Formunu doldurup göndermeyenler, heygirl.com.tr’yi henüz tıklayıp başvurmayanlar! Son günün 12 Temmuz olduğunu hatırlatırım! Hoş bir yaz aktivitesinde yer almak isterseniz, bekleriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

Çoook şirin:)

Bella Thorne, yaz renkleriyle çıkıyor karşımıza.                                        

Devamı   1333