MyBlog

Sana bir kırmızı, bir yeşil ışık yakıyorsa…

alt

alt
Geçenlerde ‘Erkekler ne söyler, kadınlar ne anlar’ filmini izlediğimde beri kız- erkek ilişkileri hakkında kafamdan türlü türlü şeyler geçiyor. Sanırım kafası genellikle karışık olan erkekler biz kızlara her gün ayrı bir mesaj veriyor, yani her gün ayrı telden kafasına göre çalıyor. Bu da bizim onların bize karşı her hangi bir duygusu olup olmadığını fark etmemizi güçleştiriyor. Bence özünde senin bir erkeği ya da bir erkeğin anlaması zor bir mevzu değil. Asıl zorluğu erkeğin ne söylemek istediğini bilmemesinden kaynaklanıyor.

Eğer sana bir gün yeşil bir gün kırmızı ışık yakıyor, bir senden hoşlanıyor gibi yapıyor bir de kendini geri çekiyorsa sakın paniğe kapılma çünkü bu senin konuyu yeterince doğru anlamamandan kaynaklanan bir teknik hata değil. Yakışıklı tipik bir erkek davranışı olan kararsızlıkla boğuşmakta. Eğer geceleri gözüne uyku girmeyecek, bütün ders boyunca kafanı meşgul edecek kadar hoşlanıyorsan sevgili zattan, o zaman böyle bir durum karşısında kendini ondan kaçırman en doğrusu olacak.

Sonuçta ne karda hoşlanırsan hoşlan eğer o kararsızlıkla cebelleşiyor, seni ya şundadır ya bunda taktiği seçme yolunda ilerliyorsa yapacak da fazla bir şey yok. Saklambaç oynayıp, onu uzun bir ebeliğe mahkûm etmek aklının başına gelmesine yol açacaktır.

Şimdi gelelim yazının başlığının neden erkeği evcilleştirmek olduğuna…

Cevabı çok basit: Nasıl ki evde baktığımız minik şirin dostlarımıza ‘otur’, ‘kalk’ , ‘dur’ gibi basit komutları öğretmek zorundayız, sevgili yakışıklı dostumuza da ‘düşün’, ‘değerimi bil’ veya ‘beni özle’ gibi komutları da bu tip küçük oyunlarla öğretmek zorunda kalabiliyoruz zaman zaman.

Eğer bizim ne kadar harika olduğumuzu kendilerinin bulmasını beklersek ancak emeklilik çağımızda mutlu bir birlikteliği belki yakalayabiliriz. O yüzden evcilleştirmekte, hoşlandığın çıtırın komutlarına ‘hisset’, ‘sevgini göster’ veya ‘fark et’ gibi komutlar koymak bizim başlıca görevlerimizden.

Yalnız yine de dikkat! Eğer komutu direkt olarak verirsen hırlama ya da senden koşarak uzaklaşma olasılığı var. En iyisi bunu saklambaç, yerden yüksek veya kovalamaca gibi bir oyunla sağlamak:)
 

Yorum Yapın