Kedisi habire doğuranlar ne yapar imdaaatt:)

1259 views Yorum yap
alt

altBundan çok değil birkaç ay önce bir kediyi sokakta beslemeye başladım. Sonra bildiğiniz gibi bir sevgili buldu kendine, yok itiraf edeyim birkaç tane:) İki ay sonra birden totalde 6 kedim oldu. Bütçem sarsıldı, öğlen yemeklerini işten onlara taşımaya başladım, hatta uykularım bile kaçtı. Yok köpek mi kovaladı yok komşu mu kışkışladı ya bebekler yola fırlar da aniden bir araba gelirse… Türk filmi bile çevirdim yeri geldi. Ama doğanın kanunu bu galiba, sen ne kadar korumaya çalışırsan çalış, birkaç kayıpla büyüttüm minik yavruları. Heyyy bu arada anneleri de boş durmadı, siyah beyaz bir sevgili buldu kendine arka mahalleden. Sanırım Murat marketin orda takılıp patisini yalarken ya da hızlı bir arabadan diğer duran bir arabanın altına kaçışta buldu, romantik bir ortamda inceden:) Aaa yazı bitecek karakterin adı yok, Pamuk bizimki. Şimdi Pamuk’un geçmişi bir tarafa, 5 gün önce aynı model aynı renk 4 yavru daha doğurdu. Hem de tam benim balkonun dibine! İlkinde üzerime doğum yapmıştı, şaka değil vallahi, en güvenli yer beni bulmuş süper zeka:) Bu seferki kendi için büyük  başarı, yer bulabilmiş!
Şimdiiii iyi güzel de ve ben de anneanne olmaktan çok keyifliyim de, bu kız nereye kadar doğuracak?
İki tane alternatif var:
1.    Ya doğasına hiç karışmayacağım, kötü kızlar gibi kendine yeniden bir sevgili bulacak:) Ki kendisi çok cicidir kesinlikle evde kalmaz! Sevgili adayı mahallede ve etraf civarda gırla…
2.    Ya da bir veterinerin yolunu tutup kedişi sonsuza kadar bu özgürlüğünden mahrum bırakacağımmm…(Bu kısımda yazarken benim de gözlerim doldu, çaktırmadan)

Şimdi ikincisinin pek taraftarı değilim, (laf aramızda konusu değil ama ben futbol takımı da tutmam) eminin sen de yazıyı okurken bırak kediş minicik yavrular doğursun sen de bak diyorsun, haklısın tamam, kabul! İyi de yakında onlar çoğalıp bana bakmak zorunda kalacaklar, iflasın eşiğindeyim:) Artık Pamuk dergiye çalışmaya gelir, küçük yavrular kirayı çıkarmak için Murat markette, Migros’ta işe başlar …
 
Şimdi sana soruyorum, evet yazıyı okuyan cici Hey Girl kızı, ne yapacağım ben Pamuk’la? Daha süper bir fikri olan var mı? Acilennn ses versin:)
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir