İki Ayrı Şey Yazdım Kii…

512 views Yorum yap

önceee mutlu bir günden zırvalıyciiim 😀

 

Dün benim için çok güzel bir gündü.Arkadasım Foça’da tatil yapıyor,bizi çok özlemişler,onun ailesi,o,ben,benim ailem.. xD özleşmişiz yaani.o 24 saat ne  nasıl bir solukta bitti. . . çok güldügüm bir gündü (: giderken o kadar üzüldü ki aglayıverdi biliyo musunuz? çünkü onlar tatilden döndügünde ben tatile çıkmış olucam. yani aslında görüşüez ama . . . ööyle işte. dostlugumuzun kuvvetinden emin oldugum bir andı o aglamaklı veda sahnesi.

 

şimdi de tuhaf bi üzüntü. . .

"ßazen ne yaparsan yap olmuyor bazen." bu sözün derin anlamını sadece yaptıklarını bir türlü hayatına yettiremeyenler bilir herhalde.daha önce yazdıgım gibi,çok gülücük dolu bi kızım ama .. işte. bazen ne yaparsan yap,olmuyor bazen!! uzuuuun süredir içimde küçük bi çatlakla başlayan,sonra kocaaamaaaan bir kırıga dönen o koca boşlukla yaşıyorum.  dostum olucak  insan aslında sadece öylesine birisi olucakmış sonra hayatımda.sonra anladım (: eskisi kadar hissetmemeye çalısıyorum o boşlugu. gerçekten ama gerçekliginden artık şüphe duyulmuycak kadar gerçek dostlarla dolduruyorum o boşlugu. bu yüzden insanların hep dostu olsun zaten.onlar olmasa. .  düşünmek istemiyorum! insan,kalbinde o kocaaaman boşlukla sonsuza dek yasayamaz.yasarsa nasıl yasar?

en basta yazdıgım söze geliceksek tekrar. . arkadaslarımın pes ettigi yerde bile,dostlarımın pes ettigi yerde bile sabırlı davranarak,içimdeki çatlaklara bakmadan onun hakkında iyi düşünerek yola devam ettim ben.oysa ben arkadaslıgı,dostlugu,sevgiyi..o kadar seviyormusum ki! o insanında sevgisi,arkadaslıgı olsun bende istedim.kinsiz ve nefretsiz bi ruhum var benim. bazen günlügüme ‘nefret ettim!’ yazsam bile 😀 😀 😀 ciddi degildim,hayır hayır! 😀

neyse işte.ve böyleyken bi sürü şey yaptım,ama..olmuyor bazen.. (: olmuyomuş yani.ilkkez bunu görmüş oldum.

dünya,çok garip bi yer degil mi. . .

insanlarda öyle.

neden iyi olmak bu kadar zordur ki? insan hiç mi güzellikleri göremez..hiç mi acısını,üzüntüsünü bile  ‘saygı’yla yasayamaz. . neden zarar verir insanoglu?neden buna ihtiyaç duyar?

başkasının canını acıtmadan,kendi acımızı geçirebilmenin yolu yok mudur??. .

yoksa sadece ben ve benim gibiler mi bu yolları arayıp durur..?

neyse kızlar,bugünde beni dinlediginiz için teşekkür ederim (: konusunca susmuyorum di mi ? (: alışıcagınıza inanıyorum! 😀 lütfen hep iyi kalın (:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir