MyBlog

GDO’lu 2010 hayalleri

Bu ay kocaman bir çanta lazım bana!

Önce geride bıraktıklarımı derleyip toparlamak, hepsini bir sıraya koymak gerek! Düzeltecek, temizleyecek, tartacak, dizecek, ayıklayacak, ölçecek, arada karıştıracak çok şey çıkacak yine, biliyorum!

Önce "keşke"lerden başlamak gerek!

Yoksa ne anlamı kalır, yeni yılı neşe ile karşılamanın, kocaman hayaller kurmanın? "Keşke" dediğin, az (ya da çok) acı, ufacık (ya da çok) bir hata, küçük (ya da çok) bir pişmanlık, biraz (ya da çok) tecrübe ve kocaman (ya da daha da kocaman) olgunluktan ibaret. Çok konuşanların, bol bol dedikodu yapanların değil, bizzat çok çalışanların, güzel ve konuşulan şeyler yaratanların bir sürü "keşke"leri olduğunu unutmadan, onları saklandıkları yerden çıkartmak, bir güzel parlatıp cilalamak, çantanın en korunaklı köşesine koymak gerek önce.

Sonra dileklerimi…

Gerçekleşenleri gerçekleşmeyenlerden ayıklamak, sihirbazlık yapanların illüzyonunu çözmek, suya yazılanları değil suyun dibine vuranları çıkartıp atmak gerek çantaya! Ki, o suyun üzerinde ne kadar yol alabilmişim, limana kaç kulaç kalmış bileyim.

 

Ve bir de hayallerimi…

Bir kez daha küçükten büyüğe, geçmişten bugüne sıraladım onları. Kimi "retro" olmuş gönül arşivimde; eski bir gazete, dergi, fotoğraf gibi sararmış olsalar da, atmaya hiç kıyamadığım hayallerimi koydum önce çantama. Sonra en yenilerini… Bolca GDO kattım her birine:) Bir tek hayallere zararı yokmuş, test ettim;) GDO’lu hayalleri size de tavsiye ederim:)

 

2010 yolculuğu için geri sayım başladı! Daha toparlanacak çok şey var! Sırtlanacak kocaman bir çanta gerek herkese. Ne zaman, ne lazım olur, hiç belli olmaz bu sene;)

 

Geçen-Bu Ay

En şaşırdığım: Cocker cinsi köpekler hastalık teşhisinde çok başarılıymış ve bu konuda eğitilmeye başlanacaklarmış. Haberlerin bu haberine şaşırdım;) Şimdi bizim evdeki miskin obur, doktor mu çıkacak:) "Paris, sırtımda bir ağrı var, bir bakıver oğlum:)"

En eğlendiğim: Elinde bir sopa, minicik bir topun peşinde kilometrelerce yol kat etmenin anlam, önem ve eğlencesini yeni keşfettim. Golf nasıl güzel bir oyunmuş! Allahım, zengin olmak, güzel ülkemin her köşesini golf sahalarıyla donatmak istiyorum! GDO’lu bu hayalim gerçekleşene kadar, ben şimdilik Wii ile idare edip Par’larımı, Birdie’lerimi, Eagle’larımı konuşturuyorum;)

Yorum Yapın