“Fark var” ın tatlı hikâyesi

1050 views Yorum yap
alt

altEkim Heygirl’deki “Fark yaratmanın 14 farklı yolu” yazımın kendi açımdan önemli bir hikâyesi var. Çünkü dergide yazdığım 14 yolun birçoğunu kendi hayatımda uygulamaya başladım ve sana da benzer taktikleri önermek istedim. Yeni bir yıl başladı, okulu olan sizler için yeni bir okul hayatı, yeni bir sınıf, yeni bir sosyal yaşam, benim gibi çalışma hayatının “görece çıtır” ismi içinse yeni bir düzen başladı. Bu yüzden düşündüm ki değişimin tam sırası!

Aynı dergide dediğim gibi demode giyinmeye, farklı mekânlara gitmeye, sinirlerime hâkim olmaya ve geleceğime her anlamda yatırım yapmaya başladım. Kalp sınırlarımı zorladım ve aşk anlamında içimde duyduğum her türlü sızıyı tamir etmek için bir hayli uğraştım. Bir süredir ortadan neredeyse tamamen kayboldum, her gün dışarı çıkarken biraz daha fazla evimde vakit geçirmeye başladım, böylece kendimi özlettim. Daha çok gülümsemeye, beni kızdıran şeylerin neden beni kızdırdığını bulup; bu tip şeyleri eğlenceli bulmaya başladım. Bir tek henüz kendi devrimimi yapmadım ama devrim yolunda emin adımlarla ilerlediğimi hissedip kendimi bir hayli iyi hissetmekteyim.

Neden mi bunları söylüyorum? Çünkü 14 maddeye baktığın zaman her biri sana yabancı ve her biri sana bir hayli zor gelebilir ama ben değişim isteğini içimde hissetmeye başladım saniyeden beri her gün değişmeyi denemekteyim. Eğer değişim insanlar için ve insana mahsus olmasaydı da eminim süpersonik güçlerim olmadığı için ben de her gün yenileniyor olma hissine nail olamazdım.

Geçen haftaki bloğumda “Sapması kolay yanlışlar listesi”  isimli yazımı yazmış, özellikle de yanlışları ve doğruları maddeleştirmiştim. Lütfen maddeli yazılardan korkmayın ve abartılı bulmayın çünkü birçok şeyi yapmak veya yapmamak düşündüğümüzden daha kolay.

Yalnızca düşünmekten, kendinizi sorgulamaktan ve kendinizi bir yapboz gibi algılamak fikrinden korkmayın. Çünkü değişimi başlatan o gıdıklayıcı his yalnızca bundan ibaret!

Anlatmak istediğim şeyi aşağıdaki iki fotoğrafta özetlemek isterim. Fotoğraflara bak ve fark görüp görmediğini düşün:

altalt
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap: Bu iki fotoğraftaki “ben” arasında fark var ama farklar her zaman somut olmak zorunda değil. Bu ay kendi içinde ve kendin için ilk bakışta fark edilmeyen bir fark yarat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir