Aklımdaki sorular

1242 views Yorum yap
alt

altAklımdan akabinde cevaplarını bulduğum sorular geçiyor son günlerde. Bu yüzden bir kısmını hemen paylaşayım dedim sizinle:)


İyi olmak için hastalanmak mı gerek?

Hasta olduğunuz zamanlardaki kadar sağlıklı günler geçirdiğiniz hiç oldu mu? Bir kere dengeli besleniyor, bol bol dinleniyor ve zararlı olan hiçbir şey tüketmiyorsunuz. Normal şartlarda terli terli buzlu su içen biz insanoğlu hasta olduğumuzda geçici süreliğine faydalı işler peşinde koşuyoruz. Yani bu durumda hasta olduğumuz dönem vücudumuzun sağlık saltanatı sürdüğü dönem ayrıca.

Yaşamak bir sanat mı?

Evet. Nefes alıp vermek ya da uyuyup uyanmak değil ama yaşama hakkını vermek de bir çeşit sanat. Çünkü küçük detayların peşinde sürüklenip ömrü harcamamak ya da güzel detayları gözden kaçırmamak yani bu ikisinin dengesini bulmak gerekiyor. Üstüne üstlük böyle şeyleri söylemek, düşünmek çok kolay ama başımıza gelen her yeni olayda ya da kendimizi içinde bulduğumuz her yeni durumda pratiğe dökmek gerçekten de bir sanat!

Beni kaç kişi seviyor?

Bu soru aklıma fena şekilde takıldı. Tam kendine bir arkadaş eş dost seven sayan listesi yapınca, pat birini diskalifiye etmek zorunda kalıyorsun. Liste hiçbir zaman sabitlenmiyor. Gerçekten insan bazen manevi değerlerin bile bir istatistiğini çıkarma gereği duyuyor. Sanırım çok uzun zaman boyunca belki de yaşam boyunca kimlerin bizi sevdiğine dair hiç değişmeyen bir liste yapamayıp her gün birilerini o listeden çıkarıp yenilerini ekleyeceğiz. Ne de olsa 5 dakikada değişir bütün işler:)

Hayatı ‘pauselayabilseydim’ ne olurdu?

Hayatı duraksatabilseydim, bilgisayardaki şarkıyı duraksatabildiğim gibi ne olurdu? Daha mı eğlenceli ve dolu dolu yoksa daha mı heyecansız bir hayat olurdu? Doğaüstü bir güce sahip olup hayatı istediğin gibi düzenleyebilmek, istediğin yerde devam ettirip istediğin yerde durdurabilmek her ne kadar heyecan verici gelse de bir yere yetişmenin heyecanı herhalde hiçbir şeye değişilmezdi.

Aklımdaki soruların devamı çok yakında:)
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin Astrolojisi

Öküz

 Öküz  (20.02.1985 – 08.02.1986) (08.02.1997 – 27.01.1998)    Çin astrolojisine göre karakter yorumları…   Öküz Her konuda sonsuz bir sabrı vardır. Aynı zamanda son derece de cesurdur. İlişkilerinde sadıktır. Ama geleneksel ve tutucu tavırlarıyla

Devamı   3151