MyBlog

Ah Valentine yaktın bizi!

alt

altValentine isimli Katolik bir din adamı adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkan “Sevgililer Günü”nün başımıza bu kadar iş açacağı kimin aklına gelirdi ki? Ama çözüm kolay; burcuna bak, hediyesini ona göre al!

Sevgilisi olan olmayan tüm dünya insanlarının heyecanlandığı ama aynı zamanda da büyük stres duyduğu bir gün haline geldi Sevgililer Günü! Eğer yalnızsak, “Neden bir sevgilim yok?”, Eğer sevgilin varsa, “Acaba bana ne hediye alacak?” ya da “Eğer hediyesini beğenmezsem, nasıl bir tepki vereceğim?”… En önemlisi de “Ona ne alacağım?” gibi tamamen bir şeyler almaya ve vermeye yönelik bir kodlamayla karşı karşıya kalıyoruz. Oysa sevgiliyi mutlu etmenin bin bir türlü yolu var! Eğer sen de “sevgilimin sevgililer gününü mutlaka kutlayacağım” diyorsan, sana biraz yardımcı olalım dedik. Haydi, onun burcuna bir bakalım ve nasıl bir hediye alman gerektiğini ya da nasıl bir sürpriz hazırlayacağını sana söyleyelim.

Koç (21 Mart – 19 Nisan)
Enerji küpü, seksi karizmatik Koç erkeği için “Sevgililer Günü”nde yapılacak en iyi sürpriz onun o harika egosunu biraz okşamaktır. Hemen kırtasiyeden güzel bir kart al ya da kendin evde de hazırlayabilirsin. Sonra kartın üzerine onun ne kadar mükemmel olduğunu anlatan güzel sevgi sözcükleri yaz. Yanına da onu eğlendirecek bir müzik CD’si ya da bir romantik komedi filmi sıkıştırabilirsin. Çok sevinecektir!   

Boğa (20 Nisan –  20 Mayıs)
Dünyanın en sevgi dolu burçlarından biri olan Boğa biliyorsun ki aynı zamanda çok da tembel bir tiptir. Evde oturup güzel yemekler yemeye bayılır! Haydi, kolları sıva ve aşkına şöyle güzel bir akşam yemeği yap. Eğer bunun için uygun ortamın yoksa evde güzel bir kek pişir ve sevgililer gününde ona bu keki ver. Yalnız kekin tam ortasına küçük bir kağıda yazacağın, minik bir notu sıkıştırabilirsin:) Dikkat et, onu da mideye indirmesin.  

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)
İkizler erkeğini mutlu etmek epeyce zordur ama merak etme, onun da hayır diyemeyeceği şeyler var! İkizler aynı anda iki şey yapmaya bayılırlar. Örneğin arkadaşlarıyla yemek yerken, sohbet etmeyi çok severler. Ya da bir film izlerken abur cubur yemeyi… Ona sevgililer gününde dopdolu bir gezi programı hazırlamaya ne dersin? Önce güzel bir yemek, sonra bir müze ziyareti, sonra da sinema… Nasıl fikir?

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)
Şiir yazmayı sever misin? Sevmesen de fark etmez çünkü romantik yengeç erkeğini etkilemek istiyorsan eline kağıt kalem almalısın! Bu şiir ne çok sulu sepken, ne de çok geyik olsun, ikisinin ortasını bulmalısın. Belki arkadaşlarından da yardım alırsın. Sonra da şiiri yazdığın kağıdı onun çok sevdiği bir yazarın kitabının arasına sıkıştırarak verebilirsin.

Aslan 23 (Temmuz – 22 Ağustos)
İşin epeyce zor çünkü astrolojide lükse en düşkün olan burçlardan biri de aslandır! O yüzden umarız biraz para biriktirmişsindir. Bir kere marka giyinir o yüzden kıyafet almak çok iyi bir fikir değil. Çünkü büyük bir ihtimalle beğenmez. Ama kaliteli bir mekanda, şık bir yemek yemek onun için vazgeçilmezdir. Bir de şehrin en popüler mekanıysa, buna bayılır! Artık popüler ama uygun fiyatlı bir mekan bulmak da sana kalmış. Arnavutköy’deki balıkçılara, ne dersin?

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)
Eleştirilere hazır ol! Hem de bu çocuk tepkilerini de hiç gizleyemez çünkü başak burcu, sözünü hiç esirgemez! Korkma canım, başak burcunu mutlu etmek o kadar da zor değildir! Temizdir, titizdir, ince eler sık dokur ama kibardır. Çok beğendiği güzel bir gömlek ya da tişörte sahip olmak onu tatmin edecektir. Ama mutluluktan uçmasını istersen kültür mantarı olan bu yakışıklıya çok sevdiği bir belgeselin serisini ya da çok sevdiği bir filmin DVD’sini hediye edebilirsin. Pek de romantik olmayan bu tip aşk notlarına gülebilir, o yüzden nota gerek yok sadece “Seni Seviyorum” desen yeter.  

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)
Tam bir güzellik tutkunu! Sabah erkenden kalk ve kuaföre koş! Süslen püslen, neşelen, şenlen. Tirazi erkeği için güzel görünmen yeterlidir. Çünkü o sevgilisinin herkesten güzel olmasını ister. O zaman da dünyanın en mutlu erkeği oluverir. Birlikte yürüyüşe çıkın ve yoldan geçen tiplerin sana hayran hayran baktığını görsün! Eğer çok istersen ona şık bir saat alabilirsin.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)
Gözlere bak gözelere! Akrep erkeği bakışlarından belli olur ve kızları da işte bu gözlerle etkiler. Bence sen ona bir güneş gözlüğü hediye et. Böylece gözlerini sadece sen görürsün:) Şaka bir yana bu yakışıklı, karizmasına çok düşkündür. Şık bir ceket ya da karizmatik bir şapka çok hoşuna gidebilir. Paraya olan düşkünlüğünü de dikkate alırsak, korunaklı bir cüzdan komik bir hediye olacaktır:)

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)
Evliya Çelebi gibi dünyayı gezsin, sonra da gelip gördüklerini herkese anlatsın! Bu çocuk yerinde duramaz ve yeni yerler ve insanlar keşfetmeye bayılır. Arkadaş grubuyla birlikte bir gezinti ayarlamak çok güzel bir fikir olabilir. Yer hiç önemli değil, yeter ki fiziksel olarak hareket halinde olsun, onun için yeter:)   

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)
Seni gidi tatlı inatçı keçi seni! Ama çok sevimli şeker bir şey değil mi? Etrafına gülücük saçar, yerinde duramaz zıp zıp zıplar. Ama öyle bir hayat felsefesi vardır ki önüne geçilmez ve zaten inatçılığı da burada devreye girer: “Ben organize ediyorum” oğlağın en sevdiği cümledir. Bu yüzden önce Sevgililer Günü’nde onun ne yapmak istediğini açıkça sor. Zaten dürüstlük de onun için çok önemlidir. Sonra da ona göre bir plan yap. Küçük şirin bir hediye almayı da unutma. Örneğin bir uçak maketi çok hoşuna gidebilir.

Kova (20 Ocak – 19 Şubat)
Bilim adamlarının çoğunun burcunun Kova olduğunu biliyor muydun? Yani seninki çok bilen bir kişilik canım:) Sürekli merak içerisinde olan Kova burcu yeniliklere de çok açıktır. Bu yüzden onu şaşırtmak da biraz zordur. Ama aklımıza çok yaratıcı bir iki fikir geliyor doğrusu! Ona bir Hipnoz seansı hediye etmeye ne dersin? Biraz aşırıya mı kaçtık:) Hiç de değil. Çözemediği ya da açıklayamadığı her şeyi çözmeye çalışan Kova için büyük bir puzzle da güzel bir hediye olabilir.  

Balık (20 Şubat – 20 Mart)
Kız olsaydı “ona koca bir buket çiçek yaptır” derdik ama biz senin tarafındayız:) Ona çiçek yaptıramayacağına göre, en az bunun kadar romantik ve şık bir sürpriz yapmalısın. Çantasına, cebine, sağına soluna küçük küçük notlar iliştir ve her bir notta bir bilmecenin parçaları olsun. Tıpkı Dan Brown kitaplarındaki gibi bu bilmeceleri çözmeye çalışsın. Hatta belirli semboller de çizebilirsin. Örneğin kalp, ok atan bir Eros, 62’den tavşan gibi… Artık yaratıcılık sana kalmış. Sonra da cevabı ona aldığın hediye olsun. Zor mu oldu, yok canım yaparsın sen bunu!
 

Yorum Yapın