Moda

Yılbaşında gecenin yıldızı olmaya hazır mısın?

İşte yine koskoca bir yıl geldi geçti. Kimi zaman hayaller ve gerçekler arasında gidip geldik, yeni deneyimler edindik, cebimize hayatla ilgili birkaç taş daha koyup yolumuza devam ettik. Şimdi geçmişte yaşananlara elveda deyip gelecek güzel bir sene için heyecanla, coşkuyla geri sayacağız. Evet, bu yılbaşı gecesinde de sevdiklerimizle yeni yıl ruhunu kucaklayıp, kendimizi yeni zamanın kollarına atacağız. Peki bu muhteşem gece için hazırlıkların tamam mı? Seni o gece bir yıldız gibi parlatacak detayları düşündün mü? Biz düşündük ve sana yardımcı olsun diye aşağıya sıraladık.

İşe en önemli şeyden başlayalım!

Sevgiliye yılbaşı hediyesi! Tüm hazırlığını yaptın. Güzel bir elbisen, harika bir ayakkabın, mükemmel bir çantan, seni o gün ışıl ışıl gösterecek makyaj malzemelerin, kısacası her şeyin hazır. Bunların hepsini bir kenara bırakalım. Sevgiliye yılbaşı hediyen hazır mı? Seni o gece ona bir adım daha yaklaştıracak, ona verdiğin önemi ona gösterecek, onu ne kadar tanıdığını ve sevdiğini hissettirecek bir hediyeden bahsediyoruz. Çok büyük bir şey olmak zorunda değil. Çok küçük ama çok anlamlı bir hediye de olabilir. Yeter ki düşünülmüş olsun. O gece bir yıldız gibi parlamanı sağlayacak en önemli şey bu. Bu nedenle listenin en üst sırasında olmayı kesinlikle hakkediyor.

Şimdi diğer hayati ihtiyaçlara geçebiliriz.

Mesela kendine güzel bir abiye elbise seçtin mi? O gece seni diğer herkesten farklı gösterecek, güzelliğini, zarafetini, ortaya çıkarak bir abiye elbiseye kesinlikle ihtiyacın var. Gideceğin yer bir arkadaşın evi ya da dışarıda bir mekan olabilir hiç fark etmez. Abiye elbiseleri yılbaşı gecesinde giyinmeyeceğiz de nerede giyineceğiz. Mezuniyet ve düğünler dışında pek giyinme şansımızın olmadığı abiye elbiseleri üzerimize geçirmek için harika bir fırsat yılbaşı geceleri. Bu nedenle kesinlikle en güzelinden bir tane hazırlamalısın.

Topuklu ayakkabılar, ah o topuklular!

Aynı şekilde topuklu ayakkabılarla dans etmek için de harika bir fırsat elde ediyoruz o gece. Hem güzel elbisemizin altında zarif bir inci gibi duruyorlar hem de kendimizi çok iyi hissettiriyorlar. Abiye bir elbisenin altı için en iyi seçenek tabii ki güzel bir topuklu ayakkabı olacaktır. Senin de yapman gereken tek şey giymek istediğin elbiseyi belirledikten sonra altına en uygun topuklu ayakkabıyı seçmek. Bu gece abartmak serbest olduğundan şöyle büyük tokalı iddialı bir şey seçebilirsin. Her zaman giyinemeyeceğin ancak yılbaşı gecesi için biçilmiş kaftan olan kadife bir topuklu giyinebilirsin.

Aksesuar seçimlerin o geceye özel olsun.

Kırmızı toplu küpeler, parıl parıl parıldayan kolyeler, yüzükler… Göz alıcı bir çanta… Bu gece aksesuar konusunda istediğin her şeyi deneyebilirsin. Çünkü aksesuarlar seni yeni yıl ruhuna sokacak en güzel objelerdir. Ve hatta geyikli bir taçla, simli bir peri çubuğunu bile parti için yanında taşıyabilirsin. O gecenin ruhuna uygun olacak, partiyi coşturacak, seni kendine iyi hissettirecek ve havaya sokacak, diğer insanların arasında bir yıldız gibi parlamanı sağlayacak her türlü aksesuar için harika bir zaman!

Makyaj en önemli kıyafetin!

Elbise tamam. Ayakkabı tamam. Aksesuarlar tamam. Peki makyaj için ne düşünüyorsun? Yılbaşı gecesinde makyaj konusunda uçuşa geçmek serbest. Bu nedenle seni o gecenin fotoğraflarında ışıl ışıl gösterecek eğlenceli makyajlara kollarını açabilirsin. Uzun parlak kirpiklerden simli farlara, kırmızı güzel bir rujdan göz alıcı parlatıcılara her şeyi çılgınca kullanmak serbest bu gece. E ne de olsa gecenin yıldızı olmak istiyoruz. Yeri gelmişken biraz sınırları zorlamaktan kimseye zarar gelmez.

Yorum Yapın