Moda

Yaz modası virüs dinlemiyor

Yaz aylarına nihayet ulaştık ve virüs salgını nedeniyle bütün kış yaşadığımız travmayı atlatmak için güzel bir fırsat var önümüzde. Bu yaz, her zamankinden şık ve özenerek giyineceğiz. Salgınla geçen o zor kışın acısını çıkartırcasına sosyal medyaya mutluluğumuzla, şıklığımızla, gezdiğimiz gördüğümüz güzel yerlerle damga vuracağız. Şimdi gardırobumuzu yenilemenin zamanı geldi. İşte yaz şıklığı için önemli tavsiyelerimiz.

Yaz için gardırobumuzu yenilemeye başlamak için online alışverişe odaklanmayı tercih etmelisiniz. Bu önemli bir detay. Evet, AVM’ler açıldı, mağazalar iş başı yaptı ama yeni dönemde fiziksel alışveriş hala çok zorlu şartlara sahip. Bu şartlarda fiziksel alışveriş hem çok zor olacak, hem de mağazaların fiziksel sınırlamalar nedeniyle her modeli getirebileceği şüpheli. Sosyal mesafe nedeniyle uzun kuyruklarda beklemek yerine online alışverişe daha fazla odaklanmak en mantıklı seçenek.

Bu yaz giyeceğimiz elbise modelleri ise hem bize, hem çevremize ilham veren, iç açan renklere sahip olmalı. Ağır bir kış geçirdik ve yaz boyunca kimse kasvetli renkler görmek istemiyor. Yazlık elbise seçerken, herkesin kalbini kazanacak, gözlerini çevireceği canlı ve açık renkler tercih edebilirsiniz. Pastel renkleri de yaz ayları için güzel bir seçenek olabilir. Elbette kıyafetlerinizle kombinleyeceğiniz aksesuarlarınız da için de bu tercihler geçerli. Kontrast yaratmak istediğinizde, tamamen zıt renkler yerine birbirine yakın renk tonlarıyla hoş bir uyum yakalayabilirsiniz Krem, açık sarı, kirli beyaz, turuncu… İçinizi ısıtan renklerle parlayan elbise modelleri sizi bekliyor. Yaz aylarında kısa elbise modellerinin ve spor ayakkabı seçeneklerinin de çok rağbet göreceğini unutmamalısınız.

Öte yandan, aşı bulunana kadar maske takmak zorunda kalacağımız gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. Bu nedenle modacılar da maskelere el attılar. Artık farklı renklerde, farklı desenlerde çok sempatik maskelere ulaşmak hiç zor değil.  Eczaneden alacağınız tıbbi maskelerin üzerine aksesuar maskelerinizi takarak kullanabileceğinizi hatırlatalım. Yaz fotoğraflarımızın tadı ameliyat maskeleri ile kaçmasın. Etkileyici desenlere sahip aksesuar maskeleri ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz. Fakat bir uyarı daha yapalım. Spor yaparken maske takmak, yeterince oksijen alamayacağınız için hayati tehlike doğurabilir. Spor yaparken kendinize maske takmayacağınız bir alan yaratmanızı tavsiye ediyoruz.

Spor demişken, bu yaz spora daha fazla zaman ayırmak isteyebiliriz. Madem sosyal mesafe kuralları gereği sosyal hayat biraz sönük geçecek ve hatta belki tatil imkanlarımız da çok sınırlı olacak. Vaktinizi, kışın fazla fırsat bulamadığınız spora odaklamak isteyebilirsiniz.  Dolayısıyla, bu yaz sosyal medya fotoğraflarında deniz-güneş-kum yerine spor yaparken çekilmiş pozların yoğun olmasına şaşırmayın. Spor için giymek üzere farklı taytlar, tşörtler, renkli spor aksesuarları edinmenizi tavsiye ederiz. Spor ayakkabı konusunda da birkaç farklı seçeneğe sahip olmanız, fotoğraflarınızda hoş görünecektir.

Bu yaz için bir diğer önemli aksesuar da çantalar olacak. Çantalar hepimizin tutkusu ancak bu yaz çok küçük çantalar çok kullanışlı olmayabilir. Yanımızda taşımamız gereken el dezenfektanları, vitaminler, ıslak mendiller hatta sık sık soğuk su içebilmek için temiz, mini bir termos… Tüm bunlara uygun boyutta ve her ortama uyacak çantalara sahip olmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın